ANKARAGÜCÜ TARAFTARINA YASAK GELDİ

Aktif .

İzmir İl Güvenlik Kurulu Göztepe - Ankaragücü maçı için son kararını verdi. 

İl Spor Güvenlik Kurulu dünkü toplantısında, 2 takım arasındaki husumeti ve Göztepeliler'in ilk yarıda Başkent'teki müsabakaya alınmamasını gözönünde bulundurarak, "Ankaragücü taraftarının maça gelmesini istemiyorsanız bu yönde karar alalım" mesajı vermişti. Ancak alkışlanacak bir tavır sergileyen Göztepe yönetimi, "Sevdaya yasak olmaz" diyerek rakip taraftarın İzmir'e gelmesine karşı çıkmadı.
 
Ankaragücü seyircisinin stada alınıp alınmama kararını İl Spor Güvenlik Kurulu'na bırakan Göztepe yönetiminin, "Bu sezon Gölbaşıspor, Bugsaşspor ve Ankaragücü maçlarına taraftarımız alınmadı. Buna gerekçe olarak Göztepe ve Ankaragücü taraftarı arasında geçmişte yaşanan olaylar gösterildi. Ancak 3 kulübün de seyircimizin stada alınmaması için başvuru yapmadığını biliyoruz. Kararı Ankara Spor İl Güvenlik Kurulu verdi. Burada da inisiyatifi İzmir İl Spor Güvenlik Kurulu'na bırakıyoruz" demişti. 
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın talebi üzerine İl Güvenlik Kurulu Ankaragücü taraftarlarının İzmir'e gelmesi konusunda yasak kararı aldı. Buna göre Ankaragücü taraftarı Pazar günkü maçta tribündeki yerlerini alamayacak. 

GözGöz Tv

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest