ÇÖKTÜ ÇÖKECEK

Aktif .

Depreme karşı dayanıksız olduğu belirlenen Alsancak Stadı'ndan sonra bir tehlike sinyali de Atatürk Stadı'ndan geldi. Dev tesiste kapalı tribünün çatı kaplaması çürük; ahşap tavan kaplamaları da dökülüyor.

"ÖLÜM TUZAĞI"

Atatürk Stadı kapalı tribünün çürüyen çatısı,sezon öncesi S.O.S verdi. Yetkililer, tamir edileceğini ancak kapsamlı yenileme yapılmayacağını bildirdi."Birilerinin ölmesi mi bekleniyor? sorusu gündeme geldi...

Yeni sezon öncesi zemini bakıma alınan Alsancak Stadı'nda depremde yıkılma riski bulunan açık tribün S.O.S. verirken, bir tehlike sinyali de Atatürk Stadı'ndan geldi. Alsancak bakımda olduğu için ligin ilk haftalarında Göztepe, Altay, Altınordu ve Karşıyaka'nın maçlarına ev sahipliği yapacak dev tesiste kapalı tribünün çatı kaplaması çürürken, ahşap tavan kaplamaları dökülmeye başladı. Tavandan kopan çivili tahtalar koltukların üzerine düşerken, bu durumun maçlar sırasında tehlike yaratacağı bildirildi. İzmir'in ev sahipliğinde gerçekleşen 1971 Akdeniz Oyunları için inşa edilen tesisin çatısı 2005 yılında düzenlenen Dünya Üniversite Yaz Oyunları öncesi elden geçse de bütünüyle yenilenmedi.

Kaynak: Milliyet Ege Spor

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest