FUTBOL'UN NOBELİNE MEHMET SEPİL DAMGASI

Aktif .

Pınar Ksk'nin maçına giderek, Türkiye'nin takdirini toplayan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Fair Play ödülüne aday gösterilecek.

Pınar Karşıyaka'nın hafta içinde Euroleague C Grubunda Barcelona Lassa ile oynadığı maçı izleyerek, 2 kulüp arasındaki ilişkilerin yumuşaması yolunda önemli bir adım atan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Fair Play ödülüne aday gösterilecek.

Galibiyet sonrası Pınar Karşıyakalı basketbolcuları alkışlayan ve taraftarları selamlayan Mehmet Sepil'in, ezeli rekabetteki dostluk köprüsünü kurduğunu dikkate alan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonunun aralık ayında konuyu görüşeceği bildirildi.

Örnek Bir Davranış

Mehmet Sepil'i örnek bir davranışta bulduğunu belirten komisyon üyesi Erdoğan Arıpınar, ''Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, iki kulüp arasındaki gerginliği sonlandırmak adına önemli bir adım attı. Ülkemiz zor bir süreçten geçerken, bu tür davranışları dikkate almak gerekir. Aralık ayı toplantımızda Mehmet Sepil'in ödüllendirilmesine ilişkin öneriler değerlendirelecek.'' dedi. 

TMOK Fair Play Komisyonu geçen yıl da 87 yıl önce yarım kalan dostluk maçını oynayan Karşıayaka ve Lailapas kulüplerini ödüllendirmişti.

Haber Kaynak: Doğan Haber Ajansı 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest