GÖZ GÖZ FIRSAT TEPTİ

Aktif .

Miliyet Ege gazetesi yazarları Bülent Buda, Barış Yengiloğlu, Fatih Tanfer, İsmail Özelçinler, Kadir Çetinkaya, Mehmet Demirtaş'ın Gaziantep BŞB - Göztepe maçı hakkındaki  değerlendirmeleri 
Bülent Buda: Med-Ceziri yoğun bir maç. Göztepe yoğun pozisyon üretiyor, kaçırıyor. Ardından Gaziantep BŞB sazı ele alıyor. O da üretiyor, kaçırıyor. Bu drumda tabeladaki eşitlik adil gibi görünüyor. Göztepe'nin hücumları son gol vuruşunu becerebilseler, lider olacaklar belkide. Heyecan sürsün istiyorlar galiba. Hele 92'de Gökhan ile Mehmet Erdem yakaladıkları fırsatları değerlendirebilseler, 3 puan cepteydi. Alanya ligin iyi top oynayan takımlarından. Bu hafta sonuna dikkat.
 
Barış Yengiloğlu: Göztepe'de oyuncu tercihleri ve değişiklikleri ilk yarıda facia. Nedeni; ısrar edilerek eksik oynanıyor. Neden sakat olan Hakan Barış oyuna alınıyor? Neden bunların yerine gençler kullanılmıyor? Daha faydalı olacakları kesin. Metin Diyadin'e ve Göztepe'ye yakışmayan bir korkaklık.
 
Fatih Tanfer: Gaziantep BŞB etkili ve ne kadar öenmli bir takım olduğunu gösterdi. Göztepe ilk yarıda ileriye çıkmakta zorlandı. Alanzinho ve Gökhan sazlık etkiliydi. Sazlık'ın Manisaspor'dan gittiğini düşünürsek, ne cevherlerin kaçtığının ispatı olsa gerek. Göztepe 2.yarıda Mirkan ile 3 net gol pozisyonu kaçırdı. Deplasmanda bunları kaçırmayacaksın. Gaziantep maça tamamen hakim oldu. Göztepe direnç gösterdi. 80.dakikadan sonra kendi alanından çıktı. O sürecin içerisinde kaçırdığı gollerle de üç puanı kaçırdı. Oğuzhan, Giray ve Gosso ön plana çıktılar. Bu hafta rakip Alanya.Giray'ın eksikliği mutlaka hissedilir. 
 
İsmail Özelçinler: Göztepe çok önemli. Gaziantep deplasmanından 3 puanla da dönebilirdi. Rakip güçlüydü ve ligin en deneyimli rakiplerinden biriydi. İlk yarıda son derece kontrollü oynadılar. İkinci yarıda da maç iki taraf içinde gitti, geldi. Son 10 dakikada rakibinin üzerinde etkili giden Göztepe, Gökhan ve Mehmet'le bulduğu pozisyonlardan birini değerlendirse, şu an liderdi.
 
Kadir Çetinkaya: Gaziantep BŞB ligin etkili takımlarından. Göztepe yükselişini orada da sürdürmek istedi ancak olmadı. Son vuruşlarda zayıf kalıyor. Göztepe'nin Antep deplasmanından istediğini aldığını düşünüyorum.
 
Mehmet Demirtaş: Göztepeli golcülerin son vuruşlarındaki sorun, bu sene çok puan kaybına neden oldu. Git-gel şeklinde maçın galibi olmadı. Göztepe'nin Gaziantep BŞB deplasmanından 1 puanla dönmesi yine de ilerisi için başarıdır.
 
Haber Kaynak: Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest