GÖZTEPE ANAYASASI

Aktif .

"GÖZTEPE ANAYASASI" adı verilen ek sözleşme metninde ,izinsiz yemek yemenin,teknik heyete el kol hareketi yapmanın bile cezalandırılacağı belirtilirken;başkan Hüseyin Altınbaş "İnşallah bu cezai yaptırımlara gerek kalmayacak" dedi.

Göztepe'de Altınbaş yönetimi geçen 7 yıllık süreçten dersler çıkarıp;"GÖZTEPE ANAYASASI" adında bazı kurallardan oluşan bir ek sözleşme hazırladı.Futbolcuların alkol kullanmasını yasaklayan,izinsiz yemek yemesini engelleyen,teknik heyete karşı hal ve hareketlerini düzenleyen ve kamuoyuna karşı nasıl davaranılmasının gerektiğine kadar bir dizi maddeler içeren ek madde tüm futbolculara imzalatıldı.

Başkan Altınbaş;"Bu sezon futbolcularımıza bir dizi kuralların olduğu bir ek sözleşme imzalatıldı.Kadromuzdaki futbolcularımız çok karakterli ve birbirleriyle uyum içindeler.İnanıyorum ki bu maddelerin uygulanmasına gerek kalmayacak" dedi.

UYGUNSUZ DAVRANIŞLAR VE CEZALARI

 • Futbolcuların kulüp ile sözleşmesi başladığı andan itibaren özel yaşamlarına,sahada ve antremanlarda genel ahlaka,sporculuk ahlakına aykırı davranması;kulubün,teknik heyetin,personelin,tribünün ve camianın şeref ve haysiyetini zedeleyici davranışlar yasaklanmıştır.
 • Futbolcunun alkol ve uyuşturucu kullanması,kumar oynaması kesinlikle yasaktır.
 • Yatakhane bölümüne kesinlikle misafir kabul edilmez.
 • Futbolcu siyasi ve dini görüşünü saklı tutar.Siyasi ve dini içerikli kolye,saat,dövme,resim ve poster gibi bir simge kullanamaz,bulunduramaz.
 • Futbolcunun genel yerlerde konuşması ve giyimi,kulubümüz isim,marka ve tarihine yakışır şekilde olmalıdır.Futbolcu saha içinde ve saha dışında,özel yaşantısında kulubü toplum önünde küçük düşürecek ve sorumlu tutacak davranışlardan kaçınmalıdır.
 • Teknik heyetin müsabaka ya da antreman sırasında oyuncu tercihlerinde ya da müsabakaya giren veya çıkan oyuncu tercihlerinden dolayı futbolcunun teknik heyete saygısız tavırlar sergilemesi halinde 25 ila 75 bin tl arasında ceza uygulanır.
 • Futbolcu antremanda,müsabaka öncesinde ve esnasında takım arkadaşı veya rakip takım oyuncusuna veya teknik heyetine fair-play'e yakışmayan davranışlarda bulunması,kasti tekme atması veya hakemlere kötü söz sarf etmesi durumunda 10 ila 20 bin tl arasında ceza uygulanır.
 • Kulubün izni olmadan basına beyanat veren ve programa katılan oyuncuya 10 ila 25 bin tl arasında ceza uygulanır.
 • Futbolcunun eğlence mekanlarında sporcu ahlakına yakışmayacak şekilde görünmesi ve görüntülerin basına yansıması halinde 20 ila 50 bin tl arasında para cezası uygulanır.
 • Futbolcu kulubün açık izni olmadan bir başka kulüple doğrudan ya da dolaylı transfer görüşmesi yaparsa 50 ila 100 bin tl arasında para cezası uygulanır.
 • Takım içinde yönetim kadrosuna,teknik heyete,sportif direktöre ve takım arkadaşlarına tavır almak,dedikodu üretmek,gruplamaya yol açmak ve takımı kışkırtmak halinde 20 ila 50 bin tl tekrarı halinde ise75 bin tl para cezası uygulanır.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest