GÖZTEPE'DE BEDELİ BEKTAŞ ÖDEDİ

Aktif .

Üst üste alınan kötü sonuçlar, Teknik Direktör Bayram Bektaş’ın istifasını getirdi. Usta kalemlerimiz, Bektaş’ın 15 haftalık görev süresini değerlendirdi: Oyuncu eksiği vardı, formsuz takımın cezasını o çekti, yolu açık olsun 
 
Bülent Buda: Bu sayfayı oluşturmak için gazetede pazartesi günleri toplanıyoruz. Çarşamba günleri de yayımlanıyor. Göztepe son haftalarda kötü oynuyor, yeniliyor. Hakemler gibi yan faktörler de var ama takım iyi değil. Pazartesi sabahı gazeteleri erken okudum. Spor sayfasının manşetlerinde Bayram Bektaş’ın istifasını okuyunca çok üzüldüm. Yazdığım maç yorumunu yırttım. Duygusal bir davranış. Sezon başında ‘Bayram Bektaş, Göztepe’yi taşıyabilecek mi?’ diyenlere karşı çıkmıştım. Sevinçliydim. Düzgün karakterli, donanımlı, futbol adamlarının öncelikli olmasından yanayım. Alçakgönüllü, yüreklerinde insan sevgisi barındıran az sayıdaki ‘kardelen’ çiçeğinin korunmasını, esirgenmesini isterim, umut ederim. Olmuyor, acımasız, affedici olmayan, hoşgörü duygularını içinde barındırmayan toplumsal uçuruma hızla sürükleniyoruz.Bektaş gibi güzel insanları bu acımasızlığa karşı koruyamıyoruz. Aşırı mı duyarlıyım acaba? Oysa Bayram Bektaş daha çok genç, fırsatlar onu bekliyor. 
 
Fatih Tanfer: Göztepe’nin deplasmanda oynadığı Sivas maçının sonrasında oluşan şartları değerlendirmekte yarar var. Çünkü alınan bu kötü sonuç sonrası Bayram Hoca görevini bıraktı. Bektaş, kaliteli ve düzgün bir insandı. Kendisinin de ifade ettiği gibi futbolda alınan sonuçlar esastır. Bayram Hoca’ya bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz. Unutulmasın ki, Türk futbolunun şahsiyetli insanlara ihtiyacı var. Kemal Özdeş, Göztepe’de Teknik Direktör olarak göreve geldi. Başarılar dilerim. Umarım açılan bu yeni sayfanın Göztepe adına olumlu sonuçları oluşur. Göztepe Türk futbolu için yükselen bir değerdir. Çünkü Göztepe’nin doğru stratejileri ve en önemlisi sürdürülebilinir başarı için Mehmet Sepil ve arkadaşlarının kararlılığı var. Cuma akşamı Bursaspor maçıyla Kemal Özdeş görevine başlayacak. Doğru oynayan, coşkusu üst düzeyde olan bildiğimiz Göztepe ile bu haftadan itibaren inşallah tekrar buluşuruz. 
 
Mehmet Demirtaş: Göztepe, maalesef hızla Süper Lig’de tehlikeli bölgeye yaklaşıyor. Oynadığı son 6 maçta sadece bir galibiyet alan, Göztepe’de fatura Bayram Bektaş’a kesildi. Başkan Mehmet Sepil, acil olarak Kemal Özdeş’i yerine getirdi. Futbolun dört ayağı var. Birincisi şüphesiz taraftar. İkincisi takım, yani futbolcular. Üçüncüsü idare, yani yönetim. Sonuncusu da teknik direktör. Bunların dördü bir arada olduğu ve işlerini bilerek ve severek yaptıklarında başarı ortaya çıkıyor. Herkesin bir görev tanımı var. Taraftarın takımı destek ve kulübü denetleme. Yönetimin sevk ve idare. Futbolcuların sahada kendilerinden beklenen en iyi perfomansı sergilemek. Teknik direktörün ise futbol bilgi ve deneyimlerini sahaya yansıtmak. Kısacası; kimse kimsenin alanına girmeden birbirine destek olmalı. Umut ediyorum ki bundan sonraki süreçte herkes kendi işini yapar. Süper Lig’de ikinci sezonunu yaşayan Göztepe muhteşem taraftarıyla coşkulu günlerine bir an evvel dönmesi dileğiyle. Kemal Özdeş’e başarılar diliyorum.
 
Yazarlar: Bülent Buda - Fatih Tanfer - Mehmet Demirtaş \ Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest