GÖZTEPE'DEN GÖÇEK'E TEPKİ

Aktif .

Spor Toto Süper Lig'de evinde Kasımpaşa'ya 2-0 yenilerek üst sıralara tırmanma şansını tepen Göztepe'de taraftarların yoğun tepki gösterdiği hakem Hüseyin Göçek'e yönetimden de eleştiri geldi

Başkan Vekili Talat Papatya, karşılaşma öncesi yapılan yaygaralar nedeniyle hakemlerin etkilendiğini söyledi. Papatya, "Milli maç arasından önce bazı yayın organlarında, 'Kasımpaşa'nın hakkı yeniyor. Kasımpaşa kıyılıyor. Kasımpaşa'ya yazık oluyor' gibi ifadeler algı yarattı. Hakemler de bu tür durumlardan etkilendi. Ne tesadüf ki bunlar bizim maçımız öncesi gerçekleşti. Hepimiz insan olarak dış dünyadan etkilenen varlıklarız. Görülüyor ki hakem Hüseyin Göçek de bunlardan etkilenmiş. Hatalar sezon başında da sezon sonunda da hep can yakıyor. Biz Göztepe olarak Türkiye'de yaratılan bu sistemde en az suçun hakemlerde olduğuna inanıyoruz. Asıl suçun sistemde olduğunu düşünüyoruz. Bizim isyanımız yapılan algılara. Bu operasyonlar bir İstanbul takımına yapılabilir miydi?" diye konuştu.

Demba Ba'nın ilk yarının sonunda attığı golün sayılmaması konusunda da görüş bildiren Talat Papatya, "Demba Ba'nın sayılmayan golü kabul edilebilir değil. Hakem çok hızlı bir reaksiyonla düdük çaldı. Bu pozisyonda yan hakemine danışırsın, 4'üncü hakeminin yorumunu alabilirsin, biraz beklersin. Yardımcılarından gelecek yoruma göre hareket edilebilirsin. Demek ki pozisyonu net gördü!" dedi.

Şu ana kadar hep sessiz kalmayı tercih ettiklerini ancak yapılan algıların farkında olduklarını anlatan Papatya, "Biz 40 puan aldık diye kimse sezonu kapattığımızı zannetmesin. Bu yüzden de algı operasyonu yapılmasın. Biz sonuna kadar mücadelemizi göstereceğiz ve hak ederek puanları toplayacağız. Futbolu her zaman güzelleştiren taraf olduk. Kimsenin taraftarımızı üzmeye hakkı yok. Tarihimizde de şimdi de terimizin son damlasına kadar sahada olduk. Kasımpaşa maçında iyi futbol oynadık, şansımız yanımızda değil" yorumunu yaptı.

Haber Kaynak : DHA

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest