GÖZTEPE LİGDE KALICI OLMALIDIR

Aktif .

Milliyety Ege yazarları Süper lİg ve tff 1. lİg’dekİ takımlarımızın son durumlarını yorumladı.
 
Fatih Tanfer: Yılların özlemi sona erdi ve Göztepe hakettiği Süper Lig’e kavuştu. Yeni çıkan takımların, kadro kurma ve bu süreçte yaşadığı sıkıntılar hepimizin malumudur. Keyifler kaçar, moralsizlik öne çıkar. Aynısını Göztepe’de de görüyoruz. 
 
Öncelik sabır
 
Göztepe’nin diğer takımlardan farkı, takım artı taraftar bütünleşmesiyle bilhassa Bornova Stadı’nda rakibini ezen bir temposu ve agresif oyun tarzıyla, rakip alana kabus gibi çöktüğü bir çok maçı seyrettik. Ancak, Fenerbahçe ve Trabzon maçlarında bu seyirci desteğinden mahrum kalacak. Umutsuzluğa ve gereksiz telaşa gerek yok. Kendi sahasında seyircisiyle buluşacağı Gençlerbirliği maçına kadar 4 haftalık zor bir süreç beklediği bir gerçek. Bu dönemde sevgi, moral, artı camianın bütünleşmesi şarttır. Herkes şunu bilmeli, Göztepe bu ligde kalıcı olmalıdır ve olacaktır da. 
 
Umudumuz var
 
Bülent Buda: Ağbi, Göztepe Süper Lig’de bu sene ne yapar diye sorduklarında, yanıtım kısa ve net oluyor. Ligde kalmak, ligde tutunmak başarı olacaktır. Yepyeni bir takım oluşturmanın sancıları hazırlık maçlarında gözlendi. Eksiklerin giderilmesi için hazırlık maçları her zaman bir fırsattır. Puan maçlarının atmosferi çok farklıdır. Takımın önünde de uzun bir zaman yok artık. Umutsuzluğu bir kenara bırakıp, takımın ligde puan savaşını verebilecek takım kimliğine ulaşacağını var sayıyoruz.
 
Zorlu ilk 4 hafta
 
İsmail Özelçinler: Kolay değil. Göztepe 14 yıl sonra, hasret kaldığı Süper Lig’de mücadele edecek. Kadrosunu hemen hemen tamamen yeniledi. Hazırlık maçlarında alınan sonuçları ise fazla önemsememek gerekir. Göztepe’yi sezonun başlamasıyla birlikte 4 zorlu hafta bekliyor. Bu 4 haftada, geçen sezondan aldığı 3 maç seyircisiz oynama cezası nedeniyle, Fenerbahçe ve Trabzon maçlarını taraftarının desteğinden yoksun oynayacak. Yani hem maddi hem de manevi açıdan Göztepe açısından zor 4 hafta. Ancak, 5. haftada sahasında oynayacağı Gençlerbirliği maçıyla birlikte Göztepe arzuladığı havayı yakalayabilir. Göztepe’de bu potansiyel mevcut. Yeter ki istesinler
 
Haber Kaynak: Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest