GÖZTEPE'NİN 2014'Ü NASIL GEÇTİ ?

Aktif .

Beraberlik ile başladığı 2014 yılını galibiyet ile sonlandıran Göztepe'de 2014 yılını "Hayal Kırıklığı" ve "Umut" dönemleri olarak iki ayrı başlık altında incelemek mümkün.
 
YILIN İLK YARISI - HAYAL KIRIKLIĞI 
 
Göztepe için 2014 yılı aynı zamanda yeni teknik direktör anlamına geliyordu. Yeni yıla yeni hoca ile başlayan sarı kırmızılı ekipte Zafer Turan'ın da ömrü sadece 7 hafta sürdü. 7 haftalık maratonda 5 beraberlik 2 galibiyet alan Zafer Turan görevde kaldığı süre boyunca yanlış transfer tercihleri ve göze hoş gelmeyen futbol oynattığı gerekçesiyle eleştiri oklarının odağı oldu. Yeni teknik direktör arayışı devam ederken Tacettin Bakacak takımın başında 2 lig maçına çıktı ve Göztepe bu süreçte 1 puan çıkartabildi. Ardından 2014 yılının Göztepe için istatiksel olarak en başarılı teknik direktörü göreve geldi; Suat Kaya. Kaya'nın önderliğinde 2013/2014 sezonunda 12 maça çıkan Göztepe 10 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet gibi başarılı bir performansa imza atmasına rağmen alınan tek yenilginin Play-Off'larda Hatayspor'a karşı olması sarı kırmızılı ekibin bir üst lige çıkma hayallerine engel oluyordu...
 
YILIN İKİNCİ YARISI-UMUT
 
Yılın ikinci yarısı Göztepe için değişimle başladı. Kulübü devralan Mehmet Sepil'in başkanlık bayrağını taşımaya başlaması kulüpte heyecana yol açarken, Göztepe taraftarının da geleceğe umutla bakmasını sağladı. Daha öncede kulüpte görev alan Barış Güçlü yeni yapılanma ile Göztepe'ye geri dönerken, sarı kırmızılı camianın ileri gelen isimlerinden Fatih Dalan da 2. Başkan olarak tekrardan Göztepe'ye hizmet etmeye başladı. Yeni yönetim 2014/2015 sezonunda Suat Kaya ile devam etme kararını alırken kadroyu da tecrübeli futbolcularla güçlendirdi. Yeni sezonda Suat Kaya önderliğinde 10 resmi maça çıkan Göztepe bu maçların 5'inden galibiyetle ayrılıp 4 maçta berabere kalırken 1 maçta ise sahadan mağlup ayrıldı. Bu performansın ardından Göztepe'de Suat Kaya ile yollar ayrılırken 2014 yılının son teknik direktör değişikliği yaşandı ve bir zamanlar Göztepe'de futbolculuk da yapan başarılı teknik direktör Metin Diyadin ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. Metin Diyadin önderliğinde 9 maça çıkan Göztepe bu maçlarda 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet istatistiklerine imza atarken ligin ilk yarısını da 31 puanla 3. sırada tamamladı.
 
2014 YILINDA GÖZTEPE'NİN PERFORMANSI
 
TOPLAM RESMİ MAÇ: 40                        İÇERDE:                              DIŞARDA:
 
ALINAN GALİBİYET: 21                        GALİBİYET: 12              GALİBİYET: 9
BERABERLİK: 14                                    BERABERLİK: 5             BERABERLİK: 9
YENİLGİ: 5                                              YENİLGİ: 2                        YENİLGİ: 3
 
2014 YILINDA EN ÇOK SÜRE ALAN FUTBOLCULAR
 
HALİL AKBUNAR: 3023 DAKİKA
 
 
SABUTAY BAYÜLKEN: 2902 DAKİKA
 
 
CİHAN YILMAZ: 2126 DAKİKA
 
 
2014 YILINDA EN ÇOK AĞLARI HAVALANDIRAN FUTBOLCULAR 
 
TİMUR KOSOVALI: 8 GOL
 
 
ŞABAN GENİŞYÜREK: 8 GOL
 
 
HALİL AKBUNAR: 7 GOL 
 
 
2014 YILINDA GÖREV ALAN TEKNİK DİREKTÖR PERFORMANSLARI
 
ZAFER TURAN: 2 GALİBİYET - 5 BERABERLİK - 0 MAĞLUBİYET
 
 
TACETTİN BAKACAK: 0 GALİBİYET - 1 BERABERLİK - 1 MAĞLUBİYET
 
 
SUAT KAYA: 15 GALİBİYET - 5 BERABERLİK - 2 MAĞLUBİYET
 
 
METİN DİYADİN: 4 GALİBİYET 3 BERABERLİK 2 MAĞLUBİYET
 
 
2014 YILININ GETİRDİKLERİ 
 
ADNAN SÜVARİ TESİSLERİ:
 
Göztepe 89 yıllık rüyasına kavuştu, Urla'daki tesis önemli konukların katıldığı görkemli törenle açıldı.
 
 
YELKEN TESİSLERİ:
 
Göztepe Yelken Şubesi Urla'daki yeni tesislerine geçiş yaptı. 2014 Pegasus Türkiye Windsurf (Rüzgar Sörfü Ligi) ve Kiteboard Ligi son etabı Göztepe Yelken Şubesi Tesislerinde gerçekleşti. 
 
 
HENTBOL:
 
Mehmet Sepil önderliğindeki yeni yönetim, Göztepe taraftarlarının çabası ile ayakta kalan Hentbol şubesine sahip çıktı. Göztepe Hentbol ligin ilk yarısını 11'de 11 yaparak lider tamamladı.
 
 
2014 YILININ GÖTÜRDÜKLERİ
 
BÜLENT ÖZKUL:
 
Göztepe’nin eski başkanlarından 55 yaşındaki Bülent Özkul vefat etti. Gürsel Aksel Tesislerinde yer alan kapalı spor salonuna Bülent Özkul ismi verildi.
 
 
NİZAM DİYADİN:
 
Göztepe’nin sembol isimlerinden "Nizam Dayı" vefat etti.
 
 
SEMİH EKİZ:
 
Göztepe tribünlerinden Bozo lakaplı Semih Ekiz 28 yaşında vefat etti.
 
 
Mert SARIBAŞ – GözGöz Tv Özel Haber
 
Bu haber 02.01.2015 tarihinde Yenigün Gazetesinde yayımlanmıştır.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest