GÖZTEPE UMUT VE MORAL VERDİ

Aktif .

Sezon içerisinde takımların sezon sonu sıralamasına etki edecek bir çok kritik mücadele oynanır. Lig boyu kısaldıkça bu kritik mücadelelerin zorluk derecesi artıyor olsa da bazen her hangi bir 5.hafta karşılaşması da sürece, takım içi bazı değişikliklere etki edecek büyük öneme sahiptir.
 
Bizim açımızdan Kayserispor karşılaşması bu derece önemliydi. İlk dört haftanın 8 puanlı, mağlubiyetsiz takımı son hafta Kadıköy deplasmanında rakip kaleye 11’i isabetli 20 şut gönderip üç golle kazanırken Bernard Mensah’ın desteklediği ön alanda T.Chery - Deniz Türüç ve Bilal ile parlak bir görüntü sunmuştu. Bir sonraki hafta zorlu Trabzonspor deplasmanı öncesi böyle bir rakibe karşı hem puan hem de moral açısından kazanmak zorunda olduğumuz bir müsabaka oynadık. 
 
Sezonun ilk dört haftasında aldığımız üç yenilgi bizim adımıza sezon öncesi beklentinin çok uzağında bir başlangıç yapmamıza neden oldu. Her ne kadar kaybedilen karşılaşmalarda zaman zaman iyi oyun ortaya konmuş olsa da futbol oyunu içinde kazanmaya etki eden bir çok farklı nüansı barındırıyor. İlk dört hafta santrafor transferinin gecikmesinin de etkisiyle rakip kaleye en yakın pozisyonda Deniz’i kullanmıştık. Deniz, tüm iyi niyetine rağmen o pozisyonda oynayacak özelliklere sahip bir oyuncu olmadığından özellikle ön alana atılan toplar büyük ölçüde rakip savunmacılarda kalınca bizim topa sahip olarak öne çıkıp oyunu sete döndürmemiz güçleşmişti. Dün oyuna bu pozisyonun net adamı olan Jerome ile başlamamızın işin bütün rengini nasıl değiştirdiğini hep birlikte izledik. 
 
Rakibin Kana-Biyik ve Sapunaru gibi iki fizikli stoperini oyunda kaldığı süre içinde girdiği mücadele ile bir hayli yoran ve gezdiren Jerome belki de sezon sonunda çok yüksek skor sayısına ulaşamayacak ama oyun içi etkinliği ile kenar oyuncularına açacağı kulvar ve alanlar takım arkadaşlarının skor yapmasına olumlu etki edecektir. 
 
Dün, bu ligin her takımının oynarken çekineceği bir rakip olan Kayserispor’u özellikle 45-60. dakikalar arası nasıl havlu atacak duruma getirdiğimize hepimiz şahit olduk. Rakibin pozisyon bulamadığı hatta kaleyi göremediği mücadeleden bizim adımıza daha farklı bir skor çıkabilirdi. Rakip ceza sahası önüne kadar iyi gelip eksik olduğumuz atak sonlandırmayı bir tık yukarı taşıdığımızda daha keyifli bir takım izleriz. 
 
Görev alan bütün oyuncularımız görevlerini yaparken iki atletik kenar bekimiz rakibin çabuk ön kenar oyuncularına alan bırakmadı. Zaman zaman eleştirdiğimiz W.Reis’in yanına savunma lideri Titi geldikten sonra artan performansı, Alparslan’ın savunma önüne oluşturduğu set ve güzel oyununu gol ile süslemesi, Borges’in akıl dolu pasları yanında gözlemleri, sakinliği ve oyun zekası, Yasin’in ihtiyacı olan bir gol bir asistlik performansı, Halil’in rakip alana taşıdığı toplar, Cikalleshi’nin oyuna girdikten sonra ki istekli görüntüsü camia olarak gelecek haftalara daha umutlu ve moralli bakmamızı sağladı. 
 
Teknik Direktörümüz Bayram Bektaş’ın yayıncı kuruluşa maç sonu yaptığı değerlendirmesinde galibiyeti Atalay’a ve tüm ölümsüz Göztepelilere armağan etmesi, taraftarımızın maç sonu tribünleri temizlemesi bizim adımıza en az galibiyet kadar değerliydi.
 
Mazlum Şarkaya - GözGözTv

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest