GÖZTEPE UNİFORCE, KADINLARIN YANINDA

Aktif .

Üniversiteli Göztepeliler organizasyonu olan Göztepe UniForce, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de unutmadı. Sarı kırmızılılar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadına ve çocuğa karşı şiddete tepki için hazırladıkları afişlerle tüm Türkiye’de farkındalık yaratmaya çalıştı.
 
İzmir, Manisa, Uşak, İstanbul, Burdur, Isparta, Tokat, Sivas başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan üniversitelerde eğitim gören Göztepe UniForce temsilcileri, farkındalık yaratmak için hazırladıkları afişleri şehirlerindeki okullara, otobüs duraklarına, dükkanlara ve çeşitli birçok noktaya astılar.
 
İzmir’de de, Göztepe UniForce Katip Çelebi Üniversitesi Temsilciliği’nin organize ettiği etkinlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamasının ardından tüm takım taraftarları bir araya gelerek güzel görüntüler verdi. ‘Sevginiz kadınları öldürmesin’, ‘Kadına vurmak değil, kadına vurulmaktır adamlık!’ yazılı afişleri asan UniForce temsilcileri şunları söyledi; “Son zamanlarda Türkiye’nin dört bir yanında artan kadına şiddet, kadın cinayeti ve çocuk istismarı konusunda farkındalık yaratmak adına afişler hazırladık. Hazırladığımız afişleri yaşadığımız şehirlerde caddelere, sokaklara, duraklara astık. Afişlerimizle kadına şiddeti protesto ediyoruz.”
 
Haber: Özge Gülsün - Milliyet

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest