BAŞKA FARUKLAR ÖLMESİN DİYE UYUŞTURUCUYA HAYIR MİTİNGİ

Aktif .

İzmir’de yaklaşık bir ay önce uyuşturucu nedeniyle yaşamını yitiren 18 yaşındaki Göztepeli Faruk Almışlar’ın ailesinin öncülüğünde düzenlenen 'Başka Faruklar ölmesin diye uyuşturucuya hayır' mitingine yaklaşık 5 bin kişi katıldı

Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar’ın oğlu Faruk Almışlar, yaklaşık bir ay önce hayatının baharındayken uyuşturucu nedeniyle yaşamını yitirdi. Acı haberle yıkılan aile, kısa sürede toparlanıp özellikle gençleri zehirleyen uyuşturucuya karşı savaş açtı. Faruk Almışlar’ın acısını yüreklerinde bir kor olarak taşıyan baba Mümtaz Almışlar (39), eşi Sevim Almışlar (37) ve küçük oğlu Mahir Almışlar (17) öncülüğünde, uyuşturucu kullanımının önlenmesine dikkat çekmek için bugün saat 14.00’te miting düzenlendi. Bayındır İlçesi Menderes Bulvarı’nda toplanan yaklaşık 5 bin kişi, sloganlar eşliğinde 'Başka Faruklar ölmesin diye uyuşturucuya hayır' adlı mitingin yapılacağı Üçoluk Meydanı’na geldi.

Mitinge, Bayındır Belediye Başkanı AK Parti’li Mehmet Kertiş, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Nazan Çetin, CHP PM üyesi Nazik Işık, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Göztepe İdari Menejeri Kural Altıntaş, bazı futbolcular, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Faruk Almışlar’ın arkadaşları katıldı.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Alanda toplanan kalabalığa seslenen anne Sevim Almışlar gözyaşlarını tutamadı. Acılı anne, "Sizlere yüreği yanan bir anne olarak sesleniyorum. Hiç kimsenin sözüne bakıp bir kez bile olsa uyuşturucu kullanmayın. Gencecik bedenlerinizi uyuşturucuya esir etmeyin. Ben biliyorum ki Faruk bizi bir şekilde duyuyor. Ben onunla gurur duyuyorum. Onu çok seviyoruz. Mekanı cennet olsun" dedi. Gençler, 'Uyuşturucuya hayır', 'Bayındır’da genç çok torbacıya yer yok', 'Bunları tatma, kendini yakma' sloganları attı.

ÇOCUKLAR KORUMA ALTINA ALINMALI

Yeşilay İzmir Şubesi Başkanı Bünyanim Çakar, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak için toplumun katmanlarına hep birlikte inmek gerektiğini anlattı. Çakar, "Çocuklarımızı devletin duyarlılığı ile koruma altına almalıyız. Sosyal aktivitelere göndermeliyiz. Ama sürekli takibini yapıp onları kötü şeylerden uzak tutmalıyız. Toplum olarak duyarlı olursak çözüme kavuşuruz" diye konuştu.

GENÇLERDEN SÖZ ALDI

Daha sonra konuşan baba Mümtaz Almışlar, gençlere seslendi ve uyuşturucu kullanmamaları konusunda söz aldı. Gençlerin hepbir ağızdan söz vermesi üzerine acılı baba gözyaşlarına boğuldu. Alanı dolduran gençler de bir süre gözyaşı döktü.

Göztepe İdari Menejeri Kural Altıntaş, baba Mümtaz Almışlar’a, tüm futbolcuların imzaladığı Göztepe forması hediye etti. Mümtaz Almışlar ve küçük oğlu diyabet hastası Mahir Almışlar miting sırasında kısa süreli fenalık geçirdi. Duaların okunmasının ardından miting sona erdi.

DHA

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest