GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

Aktif .

Teknik Direktör Kemal Özdeş ile ilk maçında sahadan beraberlikle ayrılan sarı kırmızılı ekip gelecek adına umut verdi. Göz Göz’ün ligde açtığı yeni sayfaya umutlu bakan usta kalemlerimiz: “Artık bu takımı yepyeni bir dönem bekliyor. Bu büyük camia sabırla arzulanan günlere kavuşacaktır” dedi
 
Bülent Buda: Kazanılmış maçlardan kötü, kaybedilmişlerden hallice. Öyle olunca da sonuç beraberlik. Kemal Özdeş ilk maçında karşılaşma öncesi sakatlanan Gassama’nın yokluğunda tercihini Alparslan’dan yana kullandı. Dizilişin bütünü beklendiği gibi, şaşırtıcı bir seçim yok. Oyuna hamleler normal. Yasin dışarı alınışından hoşlanmadı. Neden acaba? Oyuna hızlı ve atak giren taraf konuk Bursa. İlk dakikalarda özellikle Göztepe’ye ürkütücü bir biçimde bastı. İlk dakikalardaki net pozisyonları Beto önledi. İlerleyen dakikalarda oyun dengelendi. Göztepe az da olsa ataklarda öne geçti. Lakin karşı kaleyi sıkıntıya sokacak, etkili şut kullanımı ile kanat etkinliğinde de yetersiz kalınca bunlara bağlı olarak net pozisyon üretiminde eksik kaldı. Göztepe’nin özellikle Bornova’da sergilediği etkileyici, baskılı, coşkulu futbolunun uzağında duruyor haftalardır. Oyun alanında işler doğru gitmediğinde kulübede yeterli katkıyı veremiyor. Ligin ilk yarısının son haftasına girilmesinin bu bağlamda fırsat olduğunu vurgulamalıyız. İlk yarı boşluğu ile dinlenmiş haliyle sıkı bir kamp döneminin Kemal Özdeş için bir fırsat olduğunu düşünebiliriz.  
 
Fatih Tanfer: Göztepe rakibi Bursaspor karşısında bilhassa ilk 20 dakikada etkisizdi. Bursaspor topu koşturdu, Göztepe ise topun arkasından koştu. 20. dakikadan sonra, lüzumsuz dip savunma anlayışını terk edip defans öne çıkınca takım boyu kısaldı daha iyi pas oyunu yapmaya başladı ve oyunda dengeyi sağladı. Ancak akan oyunda ceza sahasında pozisyon bulamadı. Çünkü iki beki, Alparslan ve Berkan kanat hücumlarına katılamadı. (Berkan gittiği zaman da geriye dönemeyip arkasında büyük boşluklar bıraktı.) 
 
l Sezon başında Göztepe’nin iki beki Gassama ve Traore’nin ne kadar önemli oyuncular olduğunu bu maçta bir kez daha gördüm.
 
l Kanatları iyi kullanan ve hücumcuların hızı üst düzeyde olan Göztepe’de bu maçta üretkenlik yoktu. Kısacası takım halinde oyuncular beklenen seviyenin altında kaldılar. Hayal kırıklığı yarattılar. Futbol psikolojik bir savaştır. Korkan ve paniğe kapılan kaybeder. Göztepe’de doğru takviyelerle ‘agresif, coşkulu ve kazanma alışkanlığı’ olan bir Göztepe’nin oluşacağına inanıyorum. Ancak uzun lig maratonunda böylesi inişli çıkışlı grafikler olabilir. İnancın desteğin ve sevginin artması ön koşuldur.
 
Mehmet Demirtaş: Göztepe yaklaşık 1 aydır kazanmayı unuttu. Bunun sonucunda fatura Bayram Bektaş’a kesildi ve yerine acilen Kemal Özdeş getirildi. Elbette Kemal Hoca’nın elinde sihirli değnek yok. Süper Lig’de ikinci sezonunu yaşayan Göztepe’nin kadro mühendisliğini de Kemal Özdeş yapmadı. Zaten Göztepe yönetimi de şampiyonluk sözü vermedi kimseye. Hedef ney? Yeni stadın ve tesislerin bitmesi ondan sonra gelecek olan şampiyonluk ve de Avrupa... Mantıklı mı? Evet sonuna kadar mantıklı. Çünkü Türk futbolunun içinde bulunduğu borç batağı ortada. Güçlü başkan Mehmet Sepil ve arkadaşları gelecek adına uygun ve de emin adımlarla ilerliyor. Bu noktada alınan ve de alınacak kötü veya iyi sonuçlarda Efsane Göztepe taraftarına da büyük iş düşüyor. Yılmadan, yıkılmadan takımlarını sonuna kadar her zamankinden daha fazla desteklemeli ve de sabırlı olmaları gerekiyor. Bu bağlamda devre arası Göztepe’ye ilaç olacaktır. Kemal Hoca’nın bilgi ve birikimine güveniyoruz. Göreceksiniz ki ligin ikinci yarısında çok daha farklı güzel günler göreceğiz benim buna inancım tam. Onun için tam destek, hep destek...
 
Yazarlar: Bülent Buda - Fatih Tanfer - Mehmet Demirtaş \ Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest