HOCANIZI PAKETLEYİP GÖNDERECEĞİZ

Aktif .

Göztepe'de Suat Kaya görevden alınırken, Sportif Direktör (CEO) Barış Güçlü'nün söylediği iddia edilen sözler gündeme oturdu.

Göztepe'de Teknik Direktör Sua Kaya'nın, Bugsaşspor karşısında alınan beraberlik sonrası, beklenmedik bir şekilde görevden alınmasının yankıları sürerkeni bu kez tüm gözler Sportif Direktör (CEO) Barış Güçlü'ye çevrildi. Güçlü'nün göreve geldiği günden itibaren Suat Hoca'yla sürekli ters düştüğü ve aralarının ilk günden beri açık olduğu öğrendildi. Sarı kırmızılı yönetimin dün yaptığı açıklamayla Suat Kaya'nın görevden almasının ardından, sosyal medyada Sportif Direktör (CEO) Barış Güçlü'ye büyük tepkiler yağdı. 

GÜÇLÜ'NÜN HEDEFİ MİYDİ ? 

Sarı kırmızılı yönetimin aldığı kararı Teknik Dİrektör Suat Kaya'ya bildirmesinin ardından olayın olgunlukla karşılayan, ancak şaşkınlığını da gizlemeyen Suat Kaya'nın, Sportif Direktör (CEO) Barış Güçlü ile sezon başından beri yaşanan sorunlardan da son derece rahatsız olduğu öğrenildi. Özellikle transfer döneminde ikilinin arasının açıldığı gelen haberler arasında. 

Bu arada Bugsaş maçı öncesi Barış Güçlü'nün bazı futbolcuları kenara çekerek, "Haberiniz olsun. Hocanızı paketleyip göndereceğiz" dediği ortaya çıktı. Güçlü ile yaşadığı sorunları inkar etmeyen Teknik Direktör Suat Kaya ise "Ben Göztepe'ye geldiğim ilk günden itibaren sadece takımın başarılı olması için çalıştım. Benim işim saha. Görevim, en iyi şekilde takımımı yönetmek ve maçlara hazırlamak. Ancak, Barış Güçlü sürekli benim iş alanıma müdhale etmeye çalışıyordu. Bugsaşspor maçı öncesi bazı futbolcularıma, " Hocanızı paketleyip göndereceğiz" ifadelerini kullandığı, maç sonrası bana da geldi. Ne diyeyim. Söyleyecek söz bulamıyorum" diye konuştu. 

Bugün saat 09.30'da Urla tesislerinde bir basın açıklaması yapacağını söyleyen Kaya, "Göztepeliyim. Buradan ayrılsam da asla Göztepe'yi unutmayacağım" dedi. 

İsmail ÖZELÇİNLER - Milliyet Ege 

Not: Haberin orjinalinde Barış Güçlü'nün görev tanımı için Sportif Direktör denilmiş. Dün akşam Radyo GözGöz Tv'de gerçekleştirdiğimiz 35. Dakika programında da Sportif Direktör ve CEO görev farklılıklarına yer vermiştik. Barş Güçlü'nün kulübümüzdeki resmi görevi CEO'dur. Okuyucularımızın bilgisine.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest