MİLLİYET EGE: '' İYİ Kİ VARSIN GÖZTEPE ''

Aktif .

Milliyet Ege’nin usta kalemleri namağlup Kayserispor’u Bornova Stadı’nda 2-0 mağlup eden ve kötü gidişatı sonlandıran sarı kırmızılı ekibin performansını değerlendirdi, “Göztepe için Süper Lig şimdi başlıyor” dedi
 
Bülent Buda: 15 Eylül Dünya Temizlik ve Çevre günüydü. Kayserispor maçı bitti, tribünler tenhalaştı, birden elinde torbalarıyla sarı kırmızılı giysili taraftarlar kullandıkları çevreyi, tribünleri temizlemeye giriştiler. İzlerken gözyaşlarımı tutamadım. Yeni sezonun en etkileyici, tutkulu, izleyeni coşkuya taşıyan görüntülerle, gollerle bezenmiş bir futbol akşamı. Yaratıcısı Göztepeli futbolcular. Bayram Bektaş’ın özenle seçilmiş 11’i alanda harika işler yapıyor. İzmir’e yenilgisiz gelen Kayseri’yi dağıtıyorlar bir biçimde. Yasin Öztekin, golle açılışı yaptı. Üstüne bir köşe vuruşu asisti ve de maç bitimine kadar oyunun içinde hareketli kalışıyla arkadaşlarının esin kaynağı. Beto ile önündeki savunma kusursuza yakın. Alparslan, eylem alanında ve de yaptığı işe çok yakışan görünümünü taçlandırdığı golüyle muhteşem akşamın yıldızlarından. Castro, Borges, Halil enerji ile yüklüydüler. Jarome gollerine başladığında onu daha çok seveceğiz. Futbola olan sevgimizi pekiştiren bir akşamdı. Teşekkürler iyi ki varsın Göztepe.
 
Fatih Tanfer: Göztepe’nin rakibi namağlup Kayserispor’du. En önemlisi seyrettiğimiz 4 haftada güçlü bir takım olduğunu gördük. Maç 2-0 bitti, eğer girilen pozisyonlar değerlendirilebilseydi inanılmaz bir fark olacaktı. Lig sonuna kadar Kayserispor bu kadar etkisiz, bu kadar baskı altında ve özetli hiçbir etkinliği olmadığı böylesi bir maç oynayamayacaktır. Ne oldu, Kayserispor kötü oynadı da mı hem bu sonuç hem de bu kadar etkisizlik ortaya çıktı. Cevabı gayet basit. Tek kelimeyle Göztepe’nin doğru oyunuydu. Neydi doğru oyundan kastımız? Öncelikle Bayram Hoca rakibini çok iyi analiz etmiş, Deniz, Umut, Cherry, Bilal’in neler yaptığını ve ne gibi tedbirler alınmasını icap ettiğini sahadaki oyuncularının doğru eylemleriyle bunu gerçekleştirdi. Bu etkili oyunculardan 2’sinin oyundan çıkması hiç de tesadüf değildi. Öncelikle Göztepe kendi oyun anlayışını Kayserispor’a kabul ettirdi. Hücum futbolundan asla vazgeçmediler. Oyunun temposunu belirleyen taraf Göztepe’ydi. Orta alanda iki kilit oyuncu Alparslan ve Borges modern futbolda oynanması gereken gibiydiler. Alparslan golüyle iyi oyunun mukafatını gösterirken, etkili Yasin, hem iyi oynadı hem de golünü attı. Kaleci Beto’dan başlayarak defans ve orta sahası ile dört dörtlük bir Göztepe izledik. Özetleyecek olursak, Göztepe maç boyunca Kayseri’ye nefes aldırmadı. Müthiş seyircisi bu güzel oyunu gördükçe coştu da coştu. Mutluydu, sevinçliydi. Arzuladığı Göztepe sahadaydı. Bu mutluluğun devam etmesi için bu galibiyet serisinin sürmesi gerekir.
 
Mehmet Demirtaş: Göztepe sonunda istenilen arzu edilen futboluyla 3 puanı aldı. Hem de rakip namaglup Kayserispordan. Göztepe için lig artık şimdi başlıyor. Yasin,  çok başarılıydı. Hem gol attı hem de çok güzel bir asist yaptı. Alparslan bir alt ligden gelmesine rağmen iyi bir kumaş kalitesi var. Bunu da bizlere  ilk beş maç gösterdi, çok faydalı. Üstelik hücumda da etkili ve de gol becerisi mevcut. Jerome, çok çalıştı, golle tanışamadı ancak gelecek için umut vaadeden bir isim. Halil Akbunar yine harikaydı, Titi bile boş kaleye gol kaçırdı. Göztepe’nin gol sorunu yaşayacağını düşünmüyorum. İnanmış, başarıya susamış Göz Göz’ler binlerce gönüllünün eşliğinde öyle bir futbol sergilediler ki alkışı sonuna kadar hak ettiler. Bayram Bektaş’ı saha içi tercihlerinin adil olup olmadığı konusunda eleştirmiştik. Bektaş gerek maç içinde gerekse maç sonundaki tavırlarıyla Göztepeli olduğunu kanıtladı bizlere. Alınan galibiyeti de ölümsüz Göztepelilere armağan etmesi bambaşka bir hava kattı.  Göztepe’nin böyle bir zafere ihtiyacı vardı. Tüm Türkiye’nin kıskanarak izlediği muhteşem Göztepe taraftarının arzu ettiği bir Göztepe vardı. Umudumuz artık puan ve puan kayıplarına taviz vermemeleri yönünde.Devamı gelsin Göztepe.
 
Hazırlayanlar: Bülent Buda - Fatih Tanfer - Mehmet Demirtaş \ Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest