İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN TESİS İÇİN GÖZTEPE'YE DESTEK

Aktif .

Büyükşehir Belediyesi, Göztepe Spor Kulübü tarafından Torbalı’nın Pancar Mahallesi’nde yapılacak spor akademisi ve tesislerine 7 milyon TL’lik maddi destek sağlama kararı aldı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Göztepe Spor Kulübü tarafından Torbalı’da hayata geçirilecek spor akademisi ve tesislerin yapımını maddi anlamda destekleme kararı aldı. Ocak ayı gündemine gelen önergeye göre Büyükşehir Belediyesi ve kulüp arasında protokol imzalanacak. Oluşturulacak mutabakata göre Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından 7 milyon TL çıkacak.
 
Pancar Mahallesi’nde yer alan, Göztepe Spor Kulübü’nün 30 yıl süreli üst hakkına sahip olduğu 13 parselde toplam 103 bin 271 metrekare büyüklüğündeki alana 5 adet sentetik çim saha ve 1 adet doğal çim saha yapılması planlanıyor.
 
Yatırım kapsamında drenaj sistemi, çevre hatıl ve çitleri, sulama sistemi, sentetik çim kaplanması, doğal çim saha kaplanması, elektrik direkleri ve LED saha aydınlatmaları işlerinin Büyükşehir Belediyesi ile ortak proje kapsamında yapılması kulüp tarafından talep edildi.
 
Haber Kaynak: Mehmet İŞLER / EGEDESONSÖZ

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest