KUZEYİN GÖZTEPELİSİ : ESPEN HAUREN

Aktif .

Kuzey ışıkları, somon, fiyortlar, Trömsö muhtemelen birçoğumuzun aklına aynı ülke geldi. Avrupa`nın en kuzeyinde yer alan mutlu insanlar ülkesi Norveç`te geçiyor hikayemiz. Hikayenin kahramanları Espen ve Göztepe'miz.
 
Her yerde bir Göztepeli vardır deriz hep. Biz dedikçe de gerçekten her yerden bir Göztepeli çıkar, bizi tekrar tekrar şaşırtır, sevindirir. Espen Hauren, Norveç`in başkenti Oslo`da yaşayan bir metro sürücüsü. Hayat, onu 2003 yılında İzmir`e getiriyor, ziyaret amacı ise Urla`da yaşayan annesini, erkek kardeşini ve Türk üvey babasını ziyaret etmek. O yıllar Urla küçük yer, gezip alışveriş yapacak yer az. Erkek kardeşi ile biniyorlar otobüse, Balçova`ya geliyorlar. Agora, Üçkuyular, Mithatpaşa derken Göztepe formasının satıldığı bir mağazaya denk geliyor Espen, futbolu sevdiği için ilgisini çekiyor giriyor içeri. O dönem giydiğimiz formalardan bir tane alıyor çıkıyor. Erkek kardeşi de Göztepe sevdalısı, hatta abisine bir marş bile öğretiyor , hala çok az da olsa hatırlıyor sözlerini Espen  “1925`te Güneş doğdu İzmir`e, İnanılmaz sevgiyle taptık sana Göztepe..” . O gün bu marşı mırıldana mırıldana dönüyorlar Urla`ya. Tatil bitince de Oslo`ya dönüyor, günün birinde Göztepe ile tekrar yolunun kesişeceğinden habersiz.
 
 
 
 
Aradan yıllar geçiyor ama Espen Göztepe`yi takip etmekten vazgeçmiyor. Amatöre düşüş ve geri dönüş yıllarını internetten ya da televizyondan takip ediyor, bizimle üzülüp seviniyor. Erkek kardeşi, geçtiğimiz haftalarda  İzmir`e babasını ziyarete geliyor, Norveç`e dönerken ise yanında abisi için aldığı Göztepe armalı 2 sweatshirt, 1 atkı ve 1 bardak da götürüyor. 15 yıl sonra Göztepe arması ile tekrar buluşan Espen çok mutlu oluyor, ürünlerin kalitesinden etkileniyor. Ancak bir sorun var; Espen 4XL beden giydiği için 2XL ve 3XL beden olan sweatshirtler ona biraz küçük geliyor :) Hatta erkek kardeşi ona bir de forma almak istiyor ancak uygun beden bulamıyor.
 
 
 
 
Soğuk şehrin sıcak İzmir sevdalısı Göztepeli Espen Hauren, Göz Göz mağazalarından online alışveriş ile kendi bedenine uygun ürünler almak istiyor ama asıl dileği , kardeşi ile birlikte bir Göztepe maçına gelebilmek , o muhteşem atmosferi yaşayabilmek. Önümüzdeki günlerde bu istedikleri gerçekleşir mi zaman gösterecek.
 
 
 
“Norveçli arkadaşımız; eğer bir maçımıza gelirsen seni iyi bir şekilde ağırlayacağımızdan ve almak istediğin ürünler ile ilgili de elimizden geleni yapacağımızdan emin olmalısın. En kısa zamanda görüşmeyi diliyoruz. Dünya döndükçe , her yerde bir Göztepeli de var olmaya devam edecektir.”
 
 
 
Espen Hauren`in kendi onayı ile paylaşım ve mesajlarından derlenmiştir.
 
Murat EKiM - GözGöz Tv
 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest