SOKAYIM ŞAMPİYONLUKLARA

Aktif .

Geçen sezon bu zamanlar…
 
1.Lig’in son maçı yani Denizlispor deplasmanı öncesi, daha Play-off’a kalıp kalmayacağımızın belli olmadığı, bir sonraki sezon hangi ligde yer alacağımızın belirsiz olduğu stresli günler çok uzakta değil. 
 
Aradan geçen bir senelik zaman diliminde Süper Lig’e hem saha sonuçları, hem tribün gücüyle değer katmış, sezon boyu Avrupa kovalamış, taraflı tarafsız her kesimi kendine hayran bırakmış olan Göztepe, Doğanlar Stadyumunda önemli bir rakibe karşı perdeyi kapıyor. 
 
Göztepe’miz 34 Haftalık zorlu lig maratonunun tam 32 haftası ilk 8 dışına çıkmamış, yeni çıktığı bu ligde düşen ilk takım olur diyenlere inat arada sendelemeler, sıkıntılar yaşamış olmasına rağmen bir kaç maç dışında mücadeleden asla taviz vermemiş ve sevenlerine son yılların en rahat sezonunu geçirtmiştir.
 
Bu takımın bunları gerçekleştirmesinde belki de en önemli etken taraftarının coşkusudur. 
 
Sezon boyunca içeride dışarıda kapalı gişe oynayan, alınan mağlubiyetlerden sonra bile takımını tribünlere çağırıp onların düşmesine izin vermeyen Göztepe taraftarı başarılı geçen sezonun büyük pay sahibidir. 
 
Bu kadar güzellik katmaya çalıştığımız ligin birde çirkin tarafından bahsedecek olursak; 
 
Ülkemizdeki futbolun kendilerine sözde büyük dedirten üçlü hegemonya tarafından nasıl kirletilmeye çalışıldığını görmezden gelemeyiz. Onlara var olabilmek için gerekli olan tek şey; kazanmak. 
 
Adalet duyguları eksik oldukları için kazan ama nasıl kazanırsan kazan kültürleri bir hayli gelişmiş. Oynanacak maçlardan önce oyuncular üzerinde transfer algıları yaratmak,
 
Hedefleri, gelenekleri, hassasiyetleri olan koskoca camiaları şuna yatacaklar, bundan teşvik alacaklar diye attıkları çirkin iftiralar onların alışılagelmiş düzen hamleleridir. 
 
Böylesine kirli bir ortamda elimizden gelen bütün güzellikleri ortaya koymaya çalıştık. Bu ligde biz olmadıktan sonra kimin şampiyon olacağı, kimin nereye gideceği bizi zerre kadar ilgilendirmiyor. Göztepe takımı her şartta kazanmaya oynar. Bu hafta da çıkıp elinden geleni yapacağına şüphemiz yok. Önümüzdeki sezonu belki daha büyük hedefleri kovalayacak, belki de bu sezonun altında geçireceğiz. 
 
Göztepe önümüzdeki sezon taraftarına yine bu sezonki kadar ihtiyacı olacak. Göztepe tribünleri, rakibi küfürle, kebapçıyla, lahmacuncuyla değil tribün performansı ve beste çeşitliliği ile rencide eder.
 
 Bu sebeple kim ne kazanırsa kazansın, sonuç ne olursa olsun bu karşılaşma bizim açımızdan başarılı geçen sezonun teşekkür ve veda maçıdır. 
 
Son olarak oynanacak maç üzerinden algı geliştirmeyi düşünen klavye ishalleri, 
 
Bu kulüp “Sizlere tertemiz bir forma bıraktık’”diyen Gürsel Aksel’in, rakibin gönderdiği teşvik primini iade edenlerin Göztepe’sidir. 
 
 
Hiç şüpheniz olmasın ki bu camia size er ya da geç neyin doğru olduğunu öğretecektir...
 
Mazlum ŞARKAYA - GözGöz Tv

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest