METİN DİYADİN: "BAŞARI HİKAYESİ YAZMAK İSTİYORUZ"

Aktif .

Teknik Direktörümüz Metin Diyadin bugün Adnan Süvari Tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Göztepe’de göreve başlamamda en önemli etkenlerden biri başkanımızın önümüze koyduğu projeydi diyen Teknik Direktörümüz Metin Diyadin ; “ Bu büyük projeye katkı sağlamak ve başarı hikayesi yazmak için buradayız. İlk yarının sonuna kadar mevcut kadroyla çalışma fırsatı bulduk. Bu süreçte sezon başı yapılan kadro planlamasının bizi arzuladığımız yere götürmeyeceğini fark ettik. O yüzden devre arasında bazı oyuncularımızı kadromuza dahil ettik. Yapılan transferleri takviye olarak değil takım ve takım kültürü oluşturma adına yapılan hamleler olarak görüyoruz. Kısa sürede başarılar yakalanır fakat bu başarı sağlam temele oturtulmaz ve kulüp kültürü oluşturulmadan elde edilirse varlığını uzun süre koruyamaz. Göztepe’nin çalışanı da futbolcusu da profesyonel olmalı, hem saha içinde hem saha dışında performansı, davranışları kulübe yakışır olmalıdır. Biz bu profesyonel yapılanmayı her alanda yapıyoruz.” dedi. 
 
Futbol Ekonomisi İyi Bilinmesi Gerekir
 
Takım planlaması yapılırken futbol ekonomisi de iyi bilinmesi gerektiğini belirten Teknik Direktörümüz Metin Diyadin; “ Devre arasında giden oyuncuların maliyetleri ile transferini gerçekleştirdiğimiz oyuncuların arasındaki maliyet farkı 1 oyuncu transferi kadardır. Sadece al mantığıyla transfer yapmadık. Bunu yapma gücümüz olsa da transfer yaparken işin ekonomik boyutunu da düşündük.” dedi. 
 
İlk Yarıda Faydalı Olan Oyuncularla Yola Devam Ediyoruz
 
Çok kalabalık kadro kurmanın doğru olmadığına inandığını belirten Teknik Direktörümüz Metin Diyadin ; “Devre arasında gönderdiğimiz oyuncuların 7-8 tanesi sezon içinde oynadığı maç sayısı 3’ü geçmez. Hem fayda anlamında yetersiz hem de sayısal olarak fazlalık yaratmamak adına yollarımızı ayırdığımız oyunların yerine takımımıza katkı sağlayacağını düşündüğümüz oyunları transfer ettik. Yeni transferlerimiz, ilk yarıda yararlandığımız ve ikinci yarıda da kadromuzda yer alan oyuncuların performanslarına katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. 
 
Yaptığı açıklamaların ardından Teknik Direktörümüz Metin Diyadin basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. 
 
Neden daha çok Orduspor’dan transfer yaptınız? Sorusuna bu oyuncular dört farklı takımda da olsa transfer etmek isterdim diyen Metin Diyadin; Bu oyuncuları takımımıza fayda sağlayacağına inandığım, transferin ekonomik boyutu yani bonservis maliyetinin olmayışı ve en önemlisi hazırlık kampına yetişecek durumda olmaları nedeniyle takımımda görmek istedim” dedi.
 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest