MİLLİYET EGE: ''BAYRAM HOCA' NIN KARARLARI ADİL Mİ ? ''

Aktif .

Teknik Direktör Bayram Bektaş’ın yönetiminde ilk 4 haftada 1 galibiyet alan ve 3 puanla 14. sırada Milli araya girmesini değerlendiren Milliyet Ege’nin usta kalemleri, saha içi kararların doğruluğunu değerlendirdi.
 
Bülent Buda: 90 dakikada tek pozisyonu olan Alanya maçı kazandı. Oysa Alanya kendi alanında tedirgin, ürkek, iyi oynamıyor. Kötü Alanya karşısında Göztepe özellikle ilk 45’i bozuk para gibi harcadı. İkinci yarı hareketlendi, oyuna tempo geldi. Ama etkili bir final vuruşuyla günün kahramanı olacak bir futbolcu göremedik. Halil niye o denli sönük, varlığıyla, yokluğu belli değildi. Anladık Deniz golcü değil. Ama bir pozisyonun içinde bile olmak bu denli zor mu? Yasin, bütün duran topların sahibi. Alanya’nın golünde topu kaptıran kim? Jerome, girerken Tayfur mu çıkmalıydı? Takımı ateşleyecek adam Castro, 77. dakikada mı oyuna katılmalıydı. Göztepe’yi iyi tanıyanlar, maçlarını özenle seyredenler için sizce takımda dokunulmazlar ile dokunulabirler farkı var mı? Bayram Bektaş’ın oyun alanı tercihleri adil mi? 
 
Fatih Tanfer: Süper Lig’in en güçsüz takımı olduğuna inandığım Alanyaspor karşısındaki mağlubiyeti asla kabul edilebilecek bir sonuç değildir. Göztepe’nin temposu ilk yarıda düşüktü. oyunun ritmini bulamadı. Borges, stoperlerin arasına çok girdi. Orta alan üretken değildi. En düşündürücüsün de hücum aksiyonlarında çeşitlilik yoktu. (Cerome’yi seyredince Göztepe adına umutlandığımı ve hücumdaki birçok sorunu çözebileceğine inandım.) Alanyaspor merkezi kalabalıklaştırdı, defansını kalabalık tuttu. Bu takdirde ne yapmak lazım. Adam eksiltme özelliği olan Halil, Tayfur, Yasin daha etkili olmalıydılar. İkinci yarı müthiş bir coşku, tempoyla başladı. Ancak iki mutlak gol kaçırdı. Sonrası Cerome 70. dakikada uygun bir pozisyonda gol yapabilirdi, olmadı. Alanyaspor’da Efecan oyuna girdi, defansın dengesini bozdu. İki top taşıdı. Biri gol oldu. Maç boyunca karşılaşmanın sonunda kaçması imkansız gollerde buhar olunca Alanya’dan puansız dönüldü. Benim işim umutsuzluk vermek ve hayal kırılığı yaratmak değil. Tam tersi İzmir takımlarının başarılarıyla mutlu olan insanlarız. Göztepe’nin futbol aklını sahaya yansıtan, direnci ve coşkusuyla taraftarını mutlu eden Göztepe’yi umutla bekliyoruz.   
 
Mehmet Demirtaş: Göztepe’de Bayram Hoca geçen hafta kazanan takım kadrosunu bozmadı. Alanya karşısında rakibinden üstün oynamasına rağmen Yasin’in kaptırdığı topun ardından yenilen gol ve kaçan puan. Deplasmanda yakalanan, hovardaca harcanan öyle önemli pozisyonlar var ki bunları atamazsan sonuç net bir şekilde hüsran olur. 60 dakika yanlış oyuncuyla yanlış oyunu oynayan bir takım olarak Alanya deplasmanında yaşanılan puan kaybından alınacak çok dersler olduğuna inanıyorum. Hem orta sahayı tutamayıp hem de oyunun boyunu uzattığınız zaman ileriye atılan topların geri geleceğini tahmin etmek zor değil. Göztepe doğru oyununu doğru oyuncuyla oynamalı. Yeni transfer Jerome gol bölgesinde sarı kırmızılılara ilaç olacak nitelikte. Evet Göztepe’nin hedefi yeni stadı bitene kadar ligde kalmak ancak geçtiğimiz sezon fırtınalar estiren Göztepe’yi de izlemeye hakkımız olduğunu düşünüyorum. Umut ediyorum ki milli maçlar için verilen aradan sonra arzu edilen Göztepe’yi izleyeceğizdir. Göztepe’nin bunu başaracak gücü var yeter ki saha içi kararları doğru olsun....
 
Hazırlayanlar: Bülent Buda, Fatih Tanfer, Mehmet Demirtaş - Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest