MİLLİYET EGE: '' TEŞEKKÜRLER SEPİL BAŞKAN ''

Aktif .

Göztepe, Konyaspor galibiyetiyle 7. haftada 4.sıraya yükseldi. Süper Lig’de fırtına gibi esen sarı kırmızılıları değerlendiren Milliyet Ege’nin usta isimleri, “Başarının başmimarı Mehmet Sepil’in önderliğinde dillere ‘Avrupa’ parolasını dolayan camiayı kutluyoruz” dedi.
 
Bülent Buda: Skora kanıp ıskalamayalım. Konyaspor, İzmirde izlediğim en iyi Süper Lig takımı. Konya’nın talihsizliği Göztepe’de iyiydi. Jerome açılışı yaptı. Büyük sevincim o dur. Yasin asist ile gollerini sürdürüyor. Alparslan kahramanlara özgü savaşıyor. Gassama ile Traore ligin en iyilerinden. Borges’in tek top oyununun hayranıyım. Castro’ya söz bulamıyorum. Beto, Titi, Reis üçlüsü kendi aralarındaki bir takım aksaklıklara karşın savaşını sürdürüyorlar. Bu arada Halil’e geçmiş olsun. Üç olasılıklı bir oyun oldu. Konya yediğinden fazlasını atabilirdi. Göztepe farkı daha da açabilirdi. İki takımda keyifli ve coşkulu bir maç izlettiler. Top iki kale arasında mekik dokudu adeta. Nitelikli bir oyun izledik. Maç yorumlarımızın ardından haftanın takımlarını, teknik adamlarını ve futbolcularını seçiyoruz. Zorlanacağımız bir seçim olacak bu hafta. Beto’dan başlayarak kaç futbolcu sayabiliriz? Her şey bir yana Süper Lig’de güçlü, kaliteli bir takımımız olması sevindiriyor ve mutlu ediyor bizleri. Bu günlere ulaşılabilmesi için uzun soluklu, özenle seçimler yapıldı. Bu günlerin yarışan, izleyeni mutlu eden bir Göztepe olgusu oluştu. Bu aşamada sevgili Sepil tebriklerin büyüğünü hak ediyor. Yaşadıklarımız ve yaşattıkları için teşekkürler Mehmet Bey.
 
Fatih Tanfer: Göztepe rakibi Konyaspor karşısında takım halinde dirençliydi. Ön alanda baskı yaptı. Bu yaptığı baskı ile Konya’nın yumuşak gardı olan defans merkezindeki Uğur ve Selim’i rahatsız etti hataya zorladı. Yasin’in attığı ikinci golde olduğu gibi. Joreme inanılmaz iyiydi. Press yaptı, birinci golü attı ve Castro’ya üçüncü golün servisini yaptığı. Duran toplarda etkili olan Konyaspor’un kullandığı iki kornerde kalesi önünden topu kafa ile uzaklaştırdı. Kısacası daha ne yaptı. Borges, Alparslan, Castro orta alanda iyi görev paylaşımı yaptılar. Kimse seyirciyi hafife almasın. Futbolu çok iyi biliyor. Alparslan’ın oyundan çıkarken kendine yapılan sevgi gösterileri bir tesadüf değildir. Alparslan’a düşen görev çok daha güçlü ve eksikliklerini tamamlayarak daha iyi olmasıdır. Borges inanılmaz top kullanıyor. Castro iki yönlü oynuyor ve golcü özelliği ile ortaya çıktı. Göztepe defansı birinci yarıda iyiydi. Ancak ikinci yarıda yenilen iki golde pozisyon ve yerleşim hataları vardı. (Ayrıca Konya’nın 8’nolu Jevtovic’in dört pas yaparak Göztepe kalesinde yarattığı tehlikenin ve yenilen gollerin nedenlerini sevgili Bayram hocam kısa sürede giderecektir) Pazartesi maç yazımda başlığımız “Fırtınalar koparsa kopsun”du. Ağır koşullarda ve şiddetli yağmur altında bu performansı göstermek her türlü övgünün üstündedir. Elbette bir çift sözüm de taraflı tarafsız herkesin taktirini toplayan başta kale arkası tribününde yağmurun şiddeti arttıkça desteğini arttıran seyirciyedir. Hep söylüyorlar ya böyle oynayın canımızı verelim, Bütün güzellikleri bu maçta izledik. Göztepe’de başta Başkan Mehmet Sepil olmak üzere, Bayram Hoca’ya futbolculara ve coşkulu taraftara güzel oyun ve futbol adına teşekkürler. 
 
Mehmet Demirtaş: İnançlı Göztepe, muhteşem taraftarının yağan sağanak yağmur altında 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylesi coşkulu bir atmosferde kazanmak arzusuyla sahaya çıkan Göztepe’nin doğru oyun planı vardı. Göztepe’de sahanın en iyilerinden biri olan Alparslan görevini iyi yaptı. Defans dörtlüsünün oyun aklı ve mücadelesi özellikle ilk yarıda Konya hücumcularına nefes aldırmadı. Borges ve Castro’nun da katılımı ile güçlü bir orta alan anlayışı oyunu pozitif yönde etkiledi. Halil ve Yasin rakip alana iyi baskı yaptı. Göztepe etkili oyunuyla Konya’yı adeta sahadan sildi. Hak ettiği 3 puanı da aldı ve taraftarının diline tekrardan  “Avrupa” şarkılarını doladı.
 
Yazarlar: Bülent Buda, Fatih Tanfer, Mehmet Demirtaş - Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest