PETROL KRALI BAŞKAN

Aktif .

Göztepe'de iz bırakan bir aile de Sepil'ler... Anne-baba avukatlar Mehmet Doğan ve Aliye Sepil, oğulları Göztepe'nin şimdiki başkanı Mehmet Sepil, kardeşi yelkenci Ahmet Sepil'e ayrı bir parantez açmak gerek.
 
Doğma büyüme Güzelyalı'lı olan Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, dünyaca tanınan bir kişiliğe sahip. Ona, 'Petrol Kralı' da diyorlar. Irak'ta petrol kuyuları bulunan Sepil, 2011 yılında FORBES dergisinin dünyanın en zengin işadamları değerlendirmesinde 1140. sırada yer buldu.
 
Çocukluğunda, büyüyünce ne olacağını soranlara, "Göztepe'ye başkan olmak isterim" diye cevap veren Mehmet Sepil, sarı-kırmızılı takımı yeniden o şaşaalı dönemlerine götürmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. Hedefini de "Göztepe'yi uluslararası alanda itibar sahibi bir kuruluş haline getirmek" olarak açıklıyor.
 
Özellikle sarı-kırmızılı taraftarlarla bütünleşmeyi hedef sayan başkan Mehmet Sepil, Süper Lig'deki maçlarını 50 bin kişilik Atatürk Stadı yerine 6 binlik Doğanlar Stadı'nda oynuyor, "Benim paraya ihtiyacım yok. Atatürk Stadında tribünler zemine uzak.Seyircimin oyuna etkisi olmuyor. Bu nedenle sürekli Doğanlar'da oynayacağız" diyor. Ve rakip ne kadar büyük olursa olsun, dar gelirli taraftarları da düşünerek kale arkası bilet fiyatlarının tüm sezon 15 lira olarak kalacağını açıkladı.
 
Ne diyelim böyle başkan dostlar başına.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest