AĞIR KARAR

Aktif .

Habertürk muhabiri Sedat Yılmaz'ın "AĞIR KARAR" başlıklı Ankaragücü - Göztepe başlıklı yazısı

Bence çok ağır bir karar verdi. Geri dönüşü olmayan ve sonu mutsuzlukla biten bir karar.

Oysa maçın genelinde iyi bir performans sergileyen hakem Nuri Karahançer, verdiği penaltıyla adeta yıktı. Üstelik bir de kırmızı kart. 

Oyun dışı kalan Hasan, soyunma odasının yolunu tutarken, yanımdan geçti ve aynen şöyle dedi: "Abi tüm inançlarım üzerine yemin ederim ki, adama dokunmadım, kendini yere bıraktı. Yaktı bizi" pozisyonu görmem ve Hasan'ın sözleri birebir örtüşünce, bu kararın gerçekten çok ağır olduğunu açıkça söyleyebilirim. Maçın ilk yarısında da kaleci Gökhan'ın da Halil'in üzerine çıkması adeta tekmelemesine kırmızı kart  çıkarması gerekirken, göz yuman hakem Karahançer'in bu iki krtik kararı Göztepe için tabir yerinde ise "Karahançer" oldu. 

Eğri oturup doğru konuşmak gerekli. Göztepe de oyunun genelinde pek olumlu görüntü vermedi. Kalesinde sık sık tehlike yaşadı. Kaleci Oğuzhan'ın gününde olması ve bir çok pozisyonda  yeteneğini, tecrübesini konuşturması alkışa değer. Halil'in golüne gelince tek kelimeyle harikaydı. 

Sarı-kırmızılılar bu golle büyük bir sevinç yaşadılar ama, bu mutlu tablo maç sonunda buruklaştı. Başkantte kazanmak varken beraberlikle dönmek pek de sevindirmiyor. 

Sedat YILMAZ - HABERTÜRK

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest