SEPİL - ERTEN YENİDEN BİR ARAYA GELECEK

Aktif .

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), ezeli rakipleri Karşıyaka'nın Euroleague'de Barcelona Lassa ile oynadığı maçı izlemek üzere Karşıyaka Arena'ya gelip karşılaşma sonunda yeşil kırmızılı ekibi alkışlayan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'den sonra Karşıyaka Kulüp Başkanı Ali Erten'i de fair-play ödülüne aday gösterecek.
 
TMOK Fair-Play Komisyonu, Mehmet Sepil'i maça davet ederek örnek bir tablonun oluşmasına önayak olan Karşıyaka Başkanı Erten'i de ödül için değerlendirmeye alma kararı verirken komisyon üyelerinin konuyla ilgili haberleri bir dosyada topladığı bildirildi.
 
Ülke genelinde ödül alabilecek olayları ve sportif davranışları belirleyen komisyon, her yıl nisan ayında adaylarını büyük jüriye sunuyor. Büyük jürinin yaptığı değerlendirme sonrası Türkiye Fair-Play Ödülleri, mayıs ayında sahiplerini buluyor. Geçen yıl, 84 yıl önce yarıda kalan dostluk maçını tamamlayan Karşıyaka ve Yunanistan'ın Sakız Adası temsilcisi Lailapas, "sportif davranış" dalında büyük ödülü almıştı. Aralarındaki derbi rekabetinin ünü sınırlarımızı aşan Karşıyaka ve Göztepe başkanları birlikte aday gösterilecekleri ödülü alırsa tarihi bir ilk gerçekleşecek. 
 
ERTEN-SEPİL YENİDEN BİR ARAYA GELECEK
 
Tarihi adımlar atarak 2 kulüp arasındaki buzları eritmeye çalışan Karşıyaka Başkanı Ali Erten ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, bu hafta yeniden bir araya gelmeyi planlıyor. Geçen ay Folkart'ın iki kulübe verdiği forma reklamı töreninde PTT 1'inci Ligi'nde 8 Kasım'da oynanacak Karşıyaka-Göztepe derbisinde tribünlerin yarı yarıya paylaşılması fikrine yeşil ışık yakan başkanlar, konuyu detaylarıyla değerlendirecek.
 
Kulüpler uzlaşır, İzmir Valiliği ve Emniyet de onay verirse tarafları 2.5 yıl sonra yeniden karşı karşıya getirecek dev maçta tribünler paylaşılacak. Karşıyaka ve Göztepe yönetimleri, maçtan önce birlikte yemek yemeyi de planlıyor.
 
Haber Kaynak: Doğan Haber Ajansı 

Başkanımız Mehmet Sepil'in Karşıyaka maçına gitmesi ulusal basında geniş yankı buldu. Lig Tv'de yayınlanan Maraton...

Posted by GözGöz Tv (www.gozgoz.tv) on 18 Ekim 2015 Pazar

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest