TARAF DEĞİLİZ MÜŞTERİ MİYİZ ?

Aktif .

Yaklaşık 35 gün önceydi yalnızca. Yıllardır Süper Lig'e hasret kalan Göztepe'nin önünde hasreti dindirmek için sadece bir maç kalmıştı.

 Taraftarların dilinde tek bir şey vardı: 'Çıkalım da nasıl çıkarsak çıkalım.' Talih bu kez İzmirli'nin yüzüne güldü ve Göz Göz adını Süper Lig'e yazdırmayı başardı.

Kutlamalar, 14 Haziran derken yaklaşık 2 hafta herkes zafer sarhoşluğu yaşadı. Tabi her sarhoşluğun bir sonu vardı ve taraftar yavaş yavaş kendine gelmeye başladı.

'Çıkalım da nasıl çıkarsak çıkalım' diyen insanların gözünü transfer bürüdü adeta. Sezonu haftaya açacak olan Galatasaray ile ondan birkaç hafta sonra ilk resmi maçına çıkacak olan Fenerbahçe'nin yaptığı transferler ne hikmetse Göztepe taraftarlarının psikolojisini bozdu.

Bu mantıksız düşünce tarzının oluşmasında hiç şüphesiz sosyal medyanın payı çok büyük.

Öncelikle şunu bir netleştirmek lazım. Sizler gazeteci değilsiniz. Futbol otoritesi de değilsiniz. Futbol simsarı olmak gibi bir amacınız varsa eğer menajerlik belgesi alıp hayatınızı idame ettirebilirsiniz.

Herkesin düşüncelerine büyük saygımız vardır ama o sosyal medya hesaplarını yönetenlerin hiç kimseye saygısı yok. 'Ahmet Göztepe' diye verdiğiniz balon manşetler kendi renktaşlarınızı kandırmak değil midir sizce? Yıllarca gazetecileri kötülemediniz mi sizler bu yüzden?

Peki ne değişti şimdi sormak lazım. Sizin amacınız üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi önce onun kararını verin.

Sosyal medyanın yanı sıra bir de Göztepe'nin transferde çok geç kaldığını söyleyen bir kesim var. Bu kesimin en büyük özelliği ise felaket haberciliği yapmaları...

Takım henüz ilk etap kampına dahi gitmedi ve 3 imza (Castro, Selçuk, Ngando) var. Bu oyuncuların dışında işi imzaya kalan birkaç oyuncu daha bulunuyor. Yani çok büyük bir aksilik yaşanmaması durumunda Göztepe ilk etap kampına 6-7 transferle gidecek ve bu oran ülkemize oranla hiç fena değil.

O yüzden yaratılan algılar bana göre mantık dışı.

Son olarak maçları Bornova'da oynatmaya karar veren yönetimi tebrik ederim. Benim kendilerinden isteğim -eğer çıkacaksa- geçen sezon kombine alanlara öncelik verilsin. Çünkü geçen yıl o stadın tamamen dolu olduğu maç sayısı bir elin parmaklarını geçmedi hatırlatalım. 

Tolga TAHÇI - Gazete Yenigün

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest