YAKARSA LİGİ GÖZTEPE YAKAR

Aktif .

Göztepe-Beşiktaş maçı öncesi Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yaptığı açıklamayla tıpkı geçen seneki gibi maçın atmosferini değiştirdi.
 
Her dönem centilmenliği ön planda tutan ve “efendi” sloganıyla gönüllerde taht kuran Orman, “VAR’ın çalıştığı bir maç olsun” sözleriyle tartışma yarattı. Geçen sene de “Demba Ba’nın sözleşmesi bu sezon bitiyor. Önümüzdeki sezon Beşiktaş’ta görmek isterim” açıklaması yapmıştı. 
Orman’ın açıklamaları bana göre etik değil. Sözde efendilikten bahsedenler, karizmalarını yerle bir etmiştir. 
Bir varmış, bir yokmuş... 
 
Bu sistem oturana kadar daha çok tartışırız. Hangisi doğru, hangisi yanlış buluncaya kadar sıkıntı yaşanıyor, yaşanmaya da devam edeceğe benziyor. 
 
Fırat Aydınus’un vermediği pozisyonu VAR zorla penaltı saydı. Beşiktaş gene maçı kaybetti. Hak edenlerin kazandığı bir pazar gecesi oldu. Demek ki sorun VAR’da değil.
 
Artık kulüp başkanları bir yerlerden medet ummayı bırakmalı! 
Gerçi Başkan Sepil, maç sonu Türk futbol camiasına, “Biz başkanların maçlardan önce yapacağımız açıklamalara dikkat etmemiz gerekiyor. Maç bitti, olanları unuttuk. Olumsuz şeylerdense olumlu şeyleri konuşmak daha iyi. Türk futbolu bu olumsuzlukları konuşarak yeterince zaman kaybetti” diyerek çok güzel bir mesaj verdi. İyi de oldu. 
Başarının baş mimari Mehmet Sepil’i canı gönülden kutluyorum.
 
Dönelim maça...
 
Bayram Bektaş önderliğinde Göztepe, futbolun tüm doğrularını sahada uygulandığı maçlardan birini daha gösterdi bizlere. Göztepe, Beşiktaş karşısında her şeyi kusursuza yakın uyguladığı maçta Beşiktaş’ı ortaya koyduğu muhteşem futbol aklıyla mağlup etmeyi başardı. 
Beto’yu geçen sezon başında bu takıma kazandıran futbol aklı tartışmasız çok büyük bir takdiri hak ediyor. 
Rakibin sol eliyle dengesini bozduğu Reis’in eline gelen topta hakem Fırat Aydunus, Fikret Orman’ın sözlerini uygularcasına VAR’ın çalıştığını gösterdi ve penaltı kararı verdi.
 
Bu karar büyük tartışmalara sebep olabilirdi ancak Beto hem takımını hem de Aydınus’u kurtardı. Ligin 9. haftası geride kalırken artık kesin olan bir şey var ki Yasin Öztekin bu takımın hücumdaki lideri. 
Siyah beyazlıların Lens’i kullanmaya çalıştığı her pozisyonda Poko, Berkan Emir’e muhteşem bir destek verdi. Genel olarak sol çizgiye verdiği destek göze çarpsa da rakibin Babel’le geldiği anlarda onu Gassama’nın yanında da gördük ki Gabonlu savunma direncine muhteşem bir katkı verdi. Castro’yu anlatmaya kelimeler yetmez. Muhteşem ve günündeydi.
 
Diğer bir parantez de Berkan Emir’e açmak gerekirse; fiziksel olarak Lens’e maçın tamamında geçit vermeyen Berkan, Traore’nin sezonu kapattığı haberinden sonra üzülen taraftarların yüreğine su serpecek bir oyun ortaya koydu. Göztepe’de başarının sırrı elbette ki mücadele ve çalışma. Ancak ekip olmayı çoktan başarmışlar ki işte bunun önünde kimse duramaz. 
 
Özetle başta Bayram Bektaş ve oyuncularının ortaya koyduğu oyun tüm Göztepelilere gelecek daha güzel günlerin sinyalini veriyor.
 
Şunu da belirtmeden edemeyeceğim.
 
Beşiktaş maçı kaybetmedi. Göztepe kazandı! 
 
Sıra Akhisarspor maçından da galibiyetle ayrılıp ligin üst sıralarına demir atmakta.
 
Yakarsa ligi Göztepe yakar!
 
Yazar: Mehmet Demirtaş - Milliyet

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest