YALI'YA BAHAR GELDİ

Aktif .

Zirve mücadelesi veren Göztepe, Teknik Direktör Yılmaz Vural yönetiminde çıktığı ilk resmi maçta Giresunspor’u 2-1 mağlup etti. Sarı kırmızılı ekip, böylece üç puan aldı. Zirveye çıkma yolunda çok önemli bir engeli geride bıraktı. Taraftarlarına adeta bayram yaşattı
 
Bülent Buda: Teknik, taktik ayrıntıya boğulmanın yeri değil. Oynayacakları her maçı bir biçimde kazanmak zorundalar. İlkini kazandılar. Bu ligde fiziksel gücün sınırlarını zorlayarak zihinsel hazırlığını yeterince yaparak kazanırsın. Haftaya Boluspor sonra diğerleri. Hepsi zor ve de hepsi kazanılmak zorunda. Bir diyeceğim olacak. Giresun maçının ilk 10 dakikası ve ardından 80’e kadar sonrası iyi etüt edilmeli. O süreçten çıkaralacak epey ders var. İşinizi ne denli önemsiyorsanız alacağınız yanıt o denli ders verici olur. Günümüzde futbol ciddi bir iş ve de ona gerekli olan ciddiyetle yaklaşmak ön koşul. Yani diyeceğim o ki, işini sevdiğin kadar varsın. Yoksa bitersin.  
 
YERİNDE MÜDAHALE
 
Fatih Tanfer: Göztepe zorlu rakibi Giresunspor karşısında ilk 15 dakikada oynadığı doğru oyunu daha sonra devam ettiremesede aldığı galibiyetle Süper Lig yarışının içinde kaldı. Yılmaz Hoca takımın oyundan düştüğü anlarda doğru müdahaleler yaparak takımın kazanmasında önemli bir rol oynadı. Ancak Göztepe’nin sıkıntılarını şöyle sıralayabilirim:
 
Takım ağır oynuyor, 10 pasta kendi alanından çıkamıyor. 
 
 Rakibe baskı yaptığı anlarda oyunun hakimi. Ancak bu süreyi uzatması ve çok yetenekli 2 hücümcu Halil ve Jahovici daha etkili kullanması lazım.
 
   Bir tespitide doğru yapalım. Son 15 dakikadaki orta saha Emre, Soner ve Gosso takımın mücadele gücünü arttırdı. Ancak bu orta sahayla bu takım şampiyon olabilir mi? Devre arasında doğru kadro mühendisliği yapılmalı derken bu kadro derinliğinin arttırılmasını belirtmiştim. Yılmaz Hoca teşhisi koymuştur. İnanıyorum ki tedaviyide yapacaktır.
 
RAKİP BOLUSPOR
 
İsmail Özelçinler: Öncelikle Göztepe’nin, güçlü rakibi Giresunspor karşısında sahadan 3 puanla ayrılması gerekiyordu ve Göztepe bunu başardı. Ancak, sarı kırmızılıların amacına ulaşabilmesi için ilk 10 dakikada ortaya koyduğu iyi futbolu, en azından 60 dakika sahaya yansıtması gerekiyor. Öyle zannediyorum, Yılmaz Vural bu konuda gereken çalışmayı mutlaka yapacaktır. Bu haftaki Boluspor maçı da büyük önem taşıyor. 
 
Mehmet Demirtaş: Sen geldin bahar geldi sarı kırmızılı tribünlere Yılmaz Vural, Giresunspor maçından alınan 3 puan camiaya ve taraftara umut verdi. Ancak hoca yeni takım eski. Sahada izlediğimiz sarı kırmızılılarda mücadele gücü ve kazanma isteği diğer maçlara oranla daha fazlaydı. Yılmaz Hoca farkını koymuş ortaya. Fazla sözede gerek yok. Yılmaz Hoca’nın elindeki oyuncular belli. Transfer yapacak durum yok. Eldeki imkanlarla kalan final niteliğinde 8 maça kilitlenip, hayallerin gerçekleşmesini umut ediyoruz.
 
Haber Kaynak: Milliyet Ege

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest