ADAM GİBİ OYNAYIN…

Dqg-Y31XQAE4JAv

Taraftar bir hafta boyunca geçen hafta son dakikada kaybedilen iki puana hayıflanıp Kayseri deplasmanında ve erteleme maçında alınacak iki galibiyet ile önümüzdeki birkaç takımı daha altımıza alıp ilk 4/5 yapar mıyız derdindeyken takımın ortaya koyduğu tarif edilmesi güç, gayesiz, ruhsuz oyun ile yukarı ile ilgili hiçbir hedefinin olmadığını gözümüze gözümüze soktuğu bir maç oldu.

Beyler burası Göztepe Spor Kulübü, puan olarak rahat bir konumda olmanız sahada yürüyüş yapacağınız anlamına gelmez. Biz puan durumunu elimize aldığımızda en yukarıya bakıp hesap yapıyorken sizin aşağı tarafla bağlantıyı kesmeyi yeterli görmeniz bizler için kabul edilebilir bir durum değildir. İnsan elindekinin değerini kaybedince anlar. Aranızda sezon sonu sözleşmem bitiyor rölantide takılayım iyi sezon da geçirdim kendi dümenime bakayım havasına girenler varsa şunu unutmasınlar gün gelir burayı mumla ararlar.

Maç kazanılır, kaybedilir önemi yok Göztepe takımı karşısındaki rakip kim olursa olsun yerlerde yatmaz. Geçen hafta yerde yatayım derken golü yedik. Bu işler bize yakışmaz. Devam ettiği taktirde ‘Ayağa kalkın adam gibi oynayın’ tepkisini ilk kendi tribününüzden yersiniz.

Hocam sana gelelim, geldikten sonra olumlu işler yapmaya çalışıp bunda başarılı da oldun. Takım ile birlikte kendini de geliştirmen açısından bu seviyede her maç senin açından bir deneyim olmuştur ancak oyunu değiştiremiyorsak oyuncuları değiştireceğiz. Sorun kenar oyuncularının performansıyken topla buluşturamadığımız santraforu çıkarıp oyuna santrafor sokmak dünkü kötü görüntüyü değiştirmezdi nitekim değiştiremedi. Puan olarak rahattasın ve Kamil – Jerome değişikliğinden başka şeyler de denemekten korkmamalısın. Mesela bu iki oyuncuyu birlikte dene, dünkü golde koşuyu bırakıp pozisyonu bizim gibi izleyen Gassama’ya (ki bu benzer hatayı her hafta en az iki kere yapıyor) formam garanti hissini verip her hafta 11 başlatma, mesela topla buluşturamadığımız iki hücumcuyu birlikte kullan, iki haftadır çok kötü oynayan Napoleoni’siz bir kurgu oluştur,
Tripic diye bir oyuncu var elinde ve dün 2.yarı başında oyuna ilk atman gereken oyuncu oydu haftaya 11 başlat, devre arası takıma katılan oyuncuları 10’ar , 15’er dakika sürelerle oynatarak bu işin içine dahil edemezsin daha çok süre ver. Bunun gibi elli tane formasyon var ki aynı şeyleri deneyip aynı sonucu alacağımıza bir şeyleri değiştirip farklı sonuç elde etme şansımız yükselsin. Kötü görüntüde oyuncuları değiştirmen onlara ‘kimsenin yeri garanti değil’ gibisinden bir mesaj içerir. Bu mesajı onlara hissettir.

Geçen seneden beri takım içinde Portekiz ve Brezilyalı bazı yabancılar ile bazı yerli oyuncuların iki grubu oluşturduğu aşikar. Zaten geçen sezon yaşadığımız başarısızlıkta da takım olamama sorununun ana mayası da buydu. Takım içerisinde tüm takıma kaptanlık edebilecek yerli ve lider karakterli bir oyuncu (Selçuk Şahin gibi) bulunmuyorsa bu gruplaşmalar her takım için tehlike teşkil ediyor.

Şimdi de bazı oyuncuların kendi aralarında gruplaşıp bunu saha içine de taşıdıkları konuşuluyor. Bazı oyuncular saha dışında kendilerine yakın hissettikleri isimlerle daha samimi olabilir fakat bu başka amaçlarla saha içine sirayet ettiriliyorsa, kasıtlı pas atmama gibi işlere giriliyorsa bunun bedelini herkes öder. Bunu yapan açık seçik Göztepe’ye ihanet eder ve bu kulüpte hiçbir ihanet cezasız kalmaz.

Mazlum Şarkaya-GözGöz Tv