Başkan Sepil: “Futbolcumuz Asla Seyirciye Harekette Bulunamaz”

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Akhisarspor maçı sonrası yaşananlardan, ligin kalanına kadar çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Sepil, "Bizim bir futbolcumuz asla seyirciye harekette bulunamaz." dedi. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, TRT Spor'da telefonla katıldığı canlı yayında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
mehmetsepil

Kulübün ligdeki konumunu değerlendiren Sepil, “Türkiye’nin bence en güçlü camialarından beri Göztepe. İki yıldır Süper Lig’deyiz. Geçen sezonu beklentimizin üstünde bir yerde bitirdik. İkinci sezonun zor olacağını biliyorduk. Gelecek sezon ortasında stadımız da geliyor. Geçen sezona göre daha geniş bir kadro kurduk, transferde çok daha fazla para harcadık ama geçen sezonun çok altındayız. Demek ki aldığımız kararlarda başarı sağlayamadık.” dedi.

“ÖNÜMÜZDE 6 MAÇ VAR”

Bundan sonrası için taraftara da mesaj veren Sepil, “Başkanlığımdan beri böyle bir krizi yaşamadım tabii. Tamer Hoca ile de konuşuyoruz. Ne yapabileceğimizi konuşuyoruz. Ortada bir gerçek var, sürekli maç kaybettiğimiz için herkesin morali bozuldu. Bunu nasıl düzelteceğimizi konuşuyoruz. Elimizden geleni yapmak zorundayız. Önümüzde 6 maç var ve dördü kendi sahamızda. Önümüzde Erzurum maçı var ve kader maçı. Her türlü çalışmayı, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

AKHİSAR MAÇI SONRASI YAŞANANLAR…

Akhisarspor maçı sonrası yaşanan olaylara ilişkin de yorum yapan Başkan Sepil, “Akhisar maçı sonrası böyle bir itişme kakışma olayı oldu. Bir kere maalesef suçlu olan biziz. Önemli bir maçtı. Yenseydik bugün yaşadığımız endişeleri yaşamayacaktık. 88’de gol yiyorsunuz ve oyuncularınız arabasıyla evine gidiyor. Bu doğru değil. Geçmişte yaşananlardan dolayı oyuncuların kendi arabalarıyla dönmelerini istemiyorum. Olay olduktan sonra olayın içinde olan seyircilerimizi hemen aradım. Olay henüz o kadar büyümemişti. Mağlubiyetler de üst üste gelince herkes hırçınlaşıyor. Zaman içinde olay sosyal medyada büyüyor. Orada iki taraf da Göztepeli. Oyuncular Göztepeli, yanlarındakiler Göztepeli, taraftarlar Göztepeli. Bir araya getirdik o da olmadı. Talat Papatya gruplarla bir araya geldi. Bizim başkan olarak yapacağımız şey çok önemli tabii. Bizim bir futbolcumuz asla seyirciye harekette bulunamaz. Seyircilerimizin de daha özenli olması gerekir. Biz bir aileyiz. Bunu halledeceğiz. Şu an yapmamız gereken önümüzdeki 6 maçta her şeyi unutup, kırgınlıkları, kavgaları unutup maçları düşünmek zorundayız. Sezon bittiği zaman herkes her şeyi söyler. Ben de 5. yılımı bitiriyorum. Ben de söyleyeceğimi söylerim. Seyircimizle, camiamızla temas halinde olacağız. Biletlerde bir indirim talebi varmış. Tabii ki yapacağız. Ben futbolcunun da taraftarın da başkanıyım. Bu zor durumlardan kurtulmaya çalışacağız.”

“VAR’IN FUTBOLA YARARI YOK!”

Hakemler ve “VAR” sistemiyle ilgili de konuşan Sepil, “VAR sisteminin Anadolu kulüplerine daha faydalı olacağını düşünüyordum. Kulüpler Birliği’nin son toplantısında VAR sisteminin böyle olacağını bilseydim başlamasını istemezdim dedim. VAR sisteminin amacı hakemlere yardımcı olmak ama şu anda VAR’ın futbola hiçbir yararı yok. Bunun düzenlenmesi lazım. Bütün takımların canı yanıyor. Ben Göztepe Başkanı olarak bu sezon bu durumda olmamızın sebeplerinden birinin de o olduğunu düşünüyorum. Maalesef VAR Türk futboluna hiçbir şey katmadı. Keşke uygulamayı daha anlaşılır hale getirilmesi için bir yıl daha bekleseydik.” dedi.

Haber Kaynak: Ben TV