BİR TAKIM OYUNLAR

goztepe-taraftari

İniş çıkışlarla dolu, bırakın kendimizi, diğer takımların maçlarında 90 dakika kalp çarpıntısı yaşadığımız, mental olarak bu kadar zor geçen bir sezonda. Akhisar, Rize ve Erzurum mağlubiyetleri sonrası neredeyse biten ümitlerimiz, Başakşehir galibiyeti ile başlayan, sonraki 4 haftanın sonuçları ve kenetlenmesi sonucu Pazartesi akşamı zirveye ulaşmış durumda.
Artık rakiplerin sonuçlarına göre Cuma düşüp, Cumartesi ligde kaldığımız, Pazar ise tekrar küme düşme hattına girdiğimiz haftalar geride kaldı. Duygusal iniş çıkışlar, hesaplar kitaplar geride kaldı.

ARTIK İPLER BİZİM ELİMİZDE.

4 gün sonra belki de tarihimizin en kritik maçlarından birine çıkacağız. En az Antalya finali kadar önemli, önümüzdeki 3-5 senenin, belki de daha fazlasının yol haritasını çizecek bir mücadele.

Yeni stadımıza bir alt ligde mi ? Yoksa Süper Lig’de mi ? Merhaba diyeceğimizi belirleyecek, avcumuza aldığımız yeni nesillerin Göztepeliliğini yoğunlaştıracak, yeni kitleler yakalamamıza araç olacak bir mücadele.

Avrupa hayallerinden bizi uzaklaştırmayacak, İzmir’i, kocaman bi şehri bir alt lige düşürmeyecek bir mücadele.

Sokaklarda İstanbul takımı şampiyonluğu kutlamalarında her sene daha az insan görmemizi sağlayacak bir mücadele.

Bizi bu zor sezonda, ümitlerin bitmeye yüz tuttuğu anda rüya gibi bir sona ulaştıracak bir mücadele…

Peki normal bir camianın şu anda gündemi ne olmalı?

Sizce de masöründen semt bakkalına, topçusundan taksicisine kadar herkesin Ankaragücü maçını, Pazar gününü düşünmesi gerekmiyor mu ?

Peki biz Pazartesi akşamından beri ne konuşuyoruz, ne konuşturuluyoruz?

Önce Ankaragücü’nün eksik kadro ile İzmir’e geleceği, galibiyetin çantada keklik olduğu, şimdi ise Anadolu Grubu, devir, Altınbaşlar falan…

Peki bu dedikoduları çıkaranlar, 2012-2013 sezonunda küme düşmemizin en büyük sebeplerinden birinin 18 yaş ortalamalı Ankaragücüne, nasılsa kazanır kafası ile çıktığımız 2 maçta verdiğimiz 4 puan olduğunu bilmiyorlar mı?

Futbolun ve galibiyetin en büyük düşmanının rehavet olduğunu bilmiyorlar mı?

Tabii ki biliyorlar.

Ankaragücü as kadrosu ile de çıksa, gençleri ile de çıksa o sahada topunu oynayacak. Kimse bize bu sene tanık olduğumuz, rakiplerimizin bazı maçlarında olduğu gibi havadan 3 puan vermeyecek, vermesin de zaten. Bu şekilde ligde kalacaksak, eminim ki her bireyi ile tekrar alt lig görmeye razı bu taraftar.
Keşke maç önü çıkartılan ve bizlerin konsantrasyonunu düşürmeye yönelik bu dedikodular sadece Ankaragücü kadrosu ile sınırlı kalsa. Bugün kaynağı malum olan ve masöründen aşçısına, topçusundan taraftarına kadar herkesin kafasını bu kritik mücadele öncesi allak bullak edecek, ekmek teknesini sorgulatacak bir haber servis edildi.

Bu haberin zamanlaması manidar, amacı ise çok açık ve nettir.
Unutulmamalıdır ki bizlerin 1 numaralı gündemi, Pazar günü saat 20.45’e kadar, Göztepe Spor Kulübü’nün 2018-2019 futbol sezonunu Süper Lig’de tamamlamasıdır. Bu tarihi mücadele öncesi taraftarımızın, personelimizin, topçumuzun kısaca camiamızın konsantrasyonunu bozmaya ve Göztepe’ye kalıcı hasar vermeye yönelik bu dedikoduların kaynağı ve amacı dediğimiz gibi net olarak bellidir. Göztepe taraftarına haber ya da bilgi vermek kisvesi altında Göztepe düşmanlığı yapan bu kurum ve kuruluşlara Kulübümüzün acil bir yalanlama geçmesi, gerekli işlemleri başlatması, bizlerin ise bu gelişmeleri! kesinlikle dikkate almadan sadece ama sadece Pazar akşamına konsantre olması gerekmektedir.

Rakip Pazar akşamı sahaya ister 11 yabancı, ister 18 yaşında 11 çocukla çıksın bizim motivasyonumuz değişmeyecektir.

Son yılların en agresif tribünün yaparak, Süper Lig ekibi olarak çıktığımız o mücadeleyi yine Süper Lig ekibi olarak tamamlayacağız. Bu yolda önümüze çıkan gizli veya açık hainleri, dedikoduları, bu dedikoduları yayanları, yayılmasına aracı olanları, yalan ve iftirar odaklarını bugüne kadar nasıl bertaraf ettiysek bugünden sonra da öyle bertaraf edeceğiz.
Oyuna gelmeyeceğiz.
Pazar akşamı Doğanlar’da, hep beraber çok kritik bir 3 puan alacağız.

Düşmeyeceğiz,
Düşmeyeceğiz,
Düşmeyeceğiz….

Erhan Özdestan – GözGözTv