Fener için Göztepe’yi yaktılar

goz-goz-u-endise-sardi–201905121145

TFF’nin skandal maç fikstürünün ardındaki şok gerekçelere SONKALE ulaştı. Bursa-Göztepe maçını pazar gününe Erzurum-F.Bahçe sınavını ise pazartesiye alarak adaletsizlik yaratan TFF’nin bu kararı, Fenerbahçe Beko’nun pazar günü İspanya’da oynayacağı Euroleague karşılaşması nedeniyle aldığı öğrenildi. Yüz yıllık camiaları dikkate almayan TFF’nin sırf Fenerbahçe kafilesi iki müsabakaya da rahat rahat gidebilsin diye aldığı bu kararlar futbolda lobi gücünün geldiği noktayı ortaya koydu.
Futbol Federasyonu’nun (TFF) Süper Lig’de can derdinde olan Göztepe’yi skandal bir gerekçe ile yaktığı ortaya çıktı. Göztepe yönetiminin geçen hafta yaptığı ‘Maçlar aynı saatte oynansın” başvurusuna rağmen ligde kalma yarışını yakından ilgilendiren Bursaspor-Göztepe karşılaşmasını pazar günü 16.00’ya, Erzurumspor-Fenerbahçe sınavını ise pazartesi günü 20.00’ye alan TFF’nin bu kararının arkasındaki gerçek şok etkisi yarattı. SONKALE, Federasyon’un Fenerbahçe Beko’nun İspanya’da pazar günü oynayacağı Euroleague maçı nedeniyle, sırf Fenerbahçe kafilesi iki maça da rahat rahat gidebilsin diye Erzurumspor sınavını pazartesi gününe aldığı bilgisine ulaştı. Yüz yıla yakın camiaların Süper Lig’de kümede kalıp kalmayacağını belirleyecek maçların önemini göz ardı ederek Fenerbahçeliler’in rahatını düşünen Futbol Federasyonu’nun bu tavrı futbolumuzdaki lobi gücünün geldiği noktayı ortaya koydu.

İKİNCİ SKANDAL GENÇLERBİRLİĞİ KUTLAMASI

Futbol Federasyonu’nun yine ligde kalma yarışına etki edebilecek Ankaragücü- Sivasspor müsabakasını pazartesi gününe alma gerekçesi de şaşırttı. TFF’nin Spor Toto 1. Lig’den Süper Lig’e yükselen Gençlerbirliği’nin pazar günü Ankara’da kutlama yapacağı gerekçesiyle Ankaragücü-Sivasspor maçını pazartesiye aldırdığı öğrenildi. Futbol Federasyonu’na önce Sivasspor maçında rakibin attığı 2. golün ofsayt olmasına rağmen Video Hakem Uygulaması (VAR) kararı ile geçerli sayılması nedeniyle tepki gösteren Göztepe yönetimi, adaletsiz maç fikstürünün ardından ipleri tamamen koparmıştı. Sarı-kırmızılı yönetim, “Unutmayın ki sizin göreviniz, adalet dağıtmaktır. Hiçbir hakkaniyet esasına dayanmadan bu şekilde bir program yapan ve müracaatımıza rağmen bunu reddeden bir Federasyonun takımlara adalet dağıtmasını mümkün görmüyoruz. Bu gerekçeyle mevcut Türkiye Futbol Federasyonu Göztepe’mizin gözünde yok hükmündedir” açıklamasını yapmıştı.

TFF’DEN CEZA HAMLESİ

Göztepeli taraftarlar da sosyal medyada Futbol Federasyonu’nun Göztepe’nin resmi kanallardan yaptığı açıklamaya yanıt vermemesi ve alınan kararlar nedeniyle “Göztepe kurban ediliyor” yorumları yapıyor. Öte yandan Futbol Federasyonu’nun yanıt vermediği gibi Göztepe’ye ceza vermeye hazırlandığı öğrenildi. TFF’nin kulüp resmi internet sitesinden yapılan açıklamalar nedeniyle ‘Sportmenliğe aykırı hareket’ gerekçesiyle Başkan Mehmet Sepil’e hak mahrumiyeti cezası verip yüklü bir fatura çıkarmaya hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Haber kaynak Abdullah Çelebi – Son Kale