FİNALSEVER GÖZTEPE

fd7536d5-162a-4ec9-8e38-21cf1cddd24e

Sarı kırmızılılar, geride bıraktığımız son 3 maçında 2 galibiyet 1 beraberlik aldı ve ateş hattından çıktı. Ligde kalan son 2 maçına da final gözüyle bakan Göz Göz’ü değerlendiren usta kalemlerimiz, “Bu takım, Süper Lig’de kalmak için elinden geleni yapacak güçte” dedi

Bülent Buda: Bir eksikle bir fazla gibi oynamak yürek ister. Kas gücü ister, sevgi ister, yaptığı işe saygı ister. Kulübeden parlayan ilk ışık günü günün en iyisi Jerome. Ngando’nun üçüncü golüne verdiği katkı ve de o golün 10 kişi kalıp geriye düştükten sonra gelişi. Günün en iyilerinden Berkan, günün en talihsizi yine Berkan. Alpaslan’ın 90’dan dönen füzesi. 3 gol Beto’nun kalesinde fazla. Deniz Kadah gollere başladı, durmuyor. Müthiş bir momentum yakaladı. Jerome müthişti, attı attırdı. Tam da profesyonellere özgü. Tayfur’un kenara gelişinde taraftarların tepkisi doğru değil. Lütfen beyler lig bitmedi. Hayat devam ediyor. Hem hücumcu, hem de savunmacı oynayan futbol emekçisini günümüzde bulmak zor. Değerini bilmek lazım.
Fatih Tanfer: Göztepe-Sivasspor maçını kazansa puan cetvelindeki bugünkü tablo çok değişik olacaktı ama olmadı. Bülent Abim maçın teknik analizini yaptı. Ben ise Göztepe’nin geleceği ve kalan haftalarla ilgili değerlendirme yapmayı tercih ediyorum.
Futbolda işler yolunda giderken herkes mutlu, heyecanlı ve en önemlisi yoğun bir coşku yaşar. Göztepe camiası kalan 2 hafta için her zaman olduğu gibi kendine yakışan doğru bir duruş sergilemelidir. Göztepeli öncelikle takımının gücünü bilip düşmeyeceğine inanmalıdır.
Artık 2 maç kaldı. Deplasmanda Bursa, evinde Ankaragücü maçı. Taraftar, futbolcu, teknik adam ve yönetim gücünü birleştirip hak ettiği Süper Lig’de kalmak adına büyük bir mücadele verecektir. En önemlisi Göztepe’de varolan ve bu maçlarda en üst düzeye çıkmasını temenni ettiğim motivasyon ile hırs ve cesareti birleştirip, bu zor günlerden anlının akıyla geçeceğine inanıyorum.
Mehmet Demirtaş: Süper Lig’de kalmak isteyen ve haftalardır varını yoğunu sahaya yansıtan Göztepe için Sivas maçı, hayati önem taşıyordu. Maç öncesi Serdar’ın sakatlanması büyük şansızlıktı. O yetmezmiş gibi maçın başında kalesinde gördüğü gollle yenik duruma düştüler. Neyse ki Deniz ile müthiş bir karşılık verdiler. İlk yarım saatte oyuna iyice ağırlığını koyan sarı kırmızılılar, Berkan’ın kalesine attığı şanssız golle ilk yarıyı yenik kapattı. Ama haftalardır pes etmeyen Göztepe’yi izliyorduk. Ngando, Jerome’un müthiş asistini iyi değerlendirerek takımının lige tutunmasını sağladı. Göztepe, 3 kez yenik duruma düşmesine rağmen altın değerinde 1 puanı kazandı. Artık geriye sadece son 180 dakika final niteliğinde karşılaşmalar kaldı. Bursa ve Ankaragücü. Göztepe finallerin takımı ve zoru sever. Şimdi daha fazla ruhunu ortaya koyun, sahada savaşın ve bu korkulu rüyadan hepimizi uyandırın.

Haber Kaynak: Mehmet Demirtaş