GÖZTEPE DE TARAFTARLARDAN YÖNETİME KOMBİNE TEPKİSİ

resim21_9763062_1600x1067

Bu sezon “#evedönüyoruz” sloganıyla kendi stadına geçecek olmanın heyecanını yaşayan Göztepe’de, kombine ve tribün yerleşimi gerilimi yaşanıyor.

Yeni stadyumunda kombine bilet fiyatlarının yüksekliği ve maraton tribününün 3 farklı kategoride 5 parçaya bölünmesine taraftarlardan tepki yağıyor. Kulüp yönetimin ise gelirleri çeşitlendirerek artırmak için bu yöntemi tercih ettiği dile getiriyor.

Yarım sezonluk kombinelerin, pahalı olmasından yakınan taraftarlar, sosyal medyadaki paylaşımlarında transfer politikalarında oldukça tutuk davranan yönetimin, bilet fiyatlarındaysa elini korkak alıştırmadığı kanısında birleşti. Sosyal medyada Trabzonspor’un yıllık kombine fiyatlarını paylaşan taraftarlar, Göztepe’nin yarım sezonluk kombinelerinin daha pahalı olduğunu dile getirdi.

Trabzonspor yıllık kombinesi:

Göztepe yarım sezonluk kombinesi:

TARAFTARIN TEPKİSİ TRİBÜNE YANSIDI

Konuya ilişkin sosyal medyada dile getirdikleri tepkilerinin karşısında kulüpten tatmin edici bir geri dönüş alamayan Göztepe taraftarlarının tepkisi tribünlere de yansıdı.Spor Toto Süper Lig’de geride kalan haftada Doğanlar’da Bornova Stadı’nda oynanan Göztepe-Yeni Malatyaspor mücadelesinde tepkilerini tezahüratla dile getiren sarı kırmızılı taraftarların “Müşteri değiliz, Göztepeliyiz” sloganları atması dikkat çekti.

YALI AÇIKLAMA YAPTI

Tribünlerin bölünmesi ve kombine fiyatlarına ilişkin bir açıklama da Göztepe Yalı Derneği’nden geldi.

Yapılan açıklamada kombinesini yenileyen taraftarlara fiyat avantajı sözünün tutulmadığı dile getirilip, doğu tribünü olarak adlandırılan maraton tribününün parçalara ayrılmasına tepki gösterildi. Yalı ayrıca bilet politikası nedeniyle tribünde sınıf ayrımının körükleneceği görüşünü paylaştı.

İşte o açıklama: