GÖZTEPE ODAKLANDI DÜŞ-ME-YE-CEK

c36f1bdf-bf09-4935-9165-5755cedc19bc

En son 2002-2003 sezonunda Süper Lig’e veda eden ve 4 Haziran 2017’de dillere destan bir finalle geri dönen Göztepe, bugün de evinde Ankaragücü ile kader maçına çıkıyor. Tüm İzmir’in birlik ve destek mesajlarıyla güç toplayan sarı kırmızılılar, saat 19.00’daki ‘kurtuluş’ mücadelesini kazanıp 20.45’te erken bayram yaşatacak.
Spor Toto Süper Lig’de kalmak adına umutlarını son maça bırakan Göztepe, bugün saat 19.00’da Bornova Stadı’nda Ankaragücü’nü ağırlayacak. Bütün bir sezonun finali gözüyle bakılan maçta mutlak galibiyet hedefleyen Göztepe’ye yalnız sarı kırmızılı renklere gönül verenler değil, tüm İzmir halkı destek mesajları yayınladı. Öte yandan İzmir’in Süper Lig’deki tek temsilcisi olan Göz Göz’e Menderes Belediyesi, Bornova Belediyesi, Karabağlar Belediyesi, Seferihisar Belediyesi ve Dikili Belediyesi’nin reklam panolarından da manidar mesajlar içeren destekler geldi.
Final sever Göztepe

 1. Lig’de Eskişehirspor ile oynadığı normal süresi 1-1 tamamlanan Play Off final maçında Göztepe, penaltı atışlarında elde ettiği 3-2’lik üstünlükle Süper Lig’e uzanan ekip olmuştu. 4 Haziran pazar saat 21.30’da başlayan mücadele 5 Haziran pazartesi günü saat 00.55’de sona ermişti. Masalsı bir şampiyonlukla Süper Lig’e geri dönen ve finalleri iyi oynayan sarı kırmızılılarda taraftar, takımlarının bugün de aynı inanmışlıkla Ankaragücü karşısında mücadele etmesini bekliyor.
  Gözler İzmir’de
  Ankaragücü ile adeta kader maçına çıkacak Göztepe, galip geldiği takdirde Bursaspor ve Erzurumspor’un alacağı sonuçlara bakmaksızın Süper Lig’de kalışını ilan eAnkaragücü ile adeta kader maçına çıkacak Göztepe, galip geldiği takdirde Bursaspor ve Erzurumspor’un alacağı sonuçlara bakmaksızın Süper Lig’de kalışını ilan edecek. Öte yandan Göz Göz’e duruma göre beraberlik de yeterli olacak. UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hesapları yapan Yeni Malatyaspor’a konuk olacak Bursaspor karşılaşmayı kazanamazsa, Göztepe alacağı 1 puanla da Süper Lig’e tutunacak. Mağlubiyet halinde ise işler karışacak.
  decek. Öte yandan Göz Göz’e duruma göre beraberlik de yeterli olacak. UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hesapları yapan Yeni Malatyaspor’a konuk olacak Bursaspor karşılaşmayı kazanamazsa, Göztepe alacağı 1 puanla da Süper Lig’e tutunacak. Mağlubiyet halinde ise işler karışacak.
  ‘Yakışanı yapacaklar’
  Sahadan mutlak 3 puanla ayrılacaklarını ve hedefe ulaşacaklarını söyleyen Teknik Direktör Tamer Tuna, “Müthiş bir atmosferde oynayacağımıza eminiz. Zorlu bir sezonu geride bıraktık. Geri döndüğüm günden bu güne kadar, Göztepe’nin yoluna Süper Lig’de devam edeceğine inanıyordum. Bu inancımı son maçta da sürdüreceğim. Futbolcularımız taraftarına yakışanı sahada yaparak 2018-2019 sezonunu ligde kalarak tamamlayacaktır” diye konuştu.
  Büyük görev Betonun
  Sevilla ve Porto gibi dünya devi takımlarda oynadığı dönemlerde de kritik finaller yaşayan Portekizli kaleci kaptan Beto’ya bu maçta da büyük iş düşecek. Maç gününe kadar olan hazırlık sürecinde arkadaşlarıyla sürekli iletişim halinde olan 37 yaşındaki eldivenin, “Taraftarımızı o stattan başı dik bir şekilde göndereceğiz. Hepimiz Göztepe’ye layık olacağız” açıklamalarla takımın motivasyonunu üstlendiği belirtildi.