GÖZTEPE ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ

h1

Süper Lig’de henüz galibiyetle tanışamayan Göztepe, transferin son günü yaptığı takviyelerle taraftarın yüreğine su serpti. Bu adımlarla, yarıştan kopmayacağının sinyalini veren sarı kırmızılıları değerlendiren yazarlarımız, “Eksikler büyük ölçüde kapatıldı. Lig, onlar için yeniden başlıyor. Daha çok kenetlenme zamanı” dedi

Bülent Buda: Yeni transfer Soner’e eklemlenen Reis, Alparslan, Berkan rotasyonu. Etkili oldu mu? Evet olmayan ne? Gol. Eren daha istekli, oyunun içinde olan bir görünümdeydi. Özellikle ikinci yarının bütününde topa sahip olan kesintisiz gol arayışlarıyla Denizli savunmasında sorunlar yaratan taraf Göztepe. Ancak top kale çizgisini geçmeden başarı olmuyor. 73. dakikada rakip 10 kişi üstüne bir de penaltı. Daha ayağının tozuyla Soner topun başına niye geçer ki? İzledimi acaba Stachowiak’ın iki maçta kurtardığı penaltıları? 56. dakikada Reis yerde yatıyor, Serdar atağı sürdürüyor Denizli kalesine şutluyor. Etik miydi? Ağıt yakacak bir durum yok henüz yolun başındayız. Lakin haftalar hızla akıp geçiyor. Göztepe koşuyor, yarışıyor, iştahlı. Her şey iyi de golsüz olmuyor.

Fatih Tanfer: Göztepe, Denizlispor karşısında galibiyet için hırslı ve inançla oyuna başladı. Orta alanda Soner Aydoğdu, pas oyunundaki sıkıntıyı iyi oyunuyla çözmüş göründü. Bol ve isabetli paslar yaptı. Bir de penaltıyı değerlendirebilseydi çok daha iyi olacaktı. İlk yarısı dengeli geçen, hakemin ve VAR kararlarının etkili olduğu maçta Eren’in bence verilmeyen penaltısı, tartışmaya açıktı. Göztepe ikinci yarıda Tamer Hoca’nın da rakibini iyi analiz etmesinin verdiği avantajla dengeli, doğru ve 3 puan için inanarak oynadı. Dirençli bir orta saha anlayışı ve rakibine yaptığı üst düzey pres kısacası rakibini bozma planı tuttu. Denizlispor ilk iki maçta gördüğümüz oyununu oynayamadı. Maçta tek eksik olan goldü. Seyirci yine muhteşemdi. İstenilen gol ve gollerin gelmemesinin sebebi bu maçta da gördük ki bu hücum anlayışı böyle savunma yapan rakibine karşı doğru değildi. Yapılan ortalarda kaleci tarafından rahatlıkla önlendi. İnanıyorum ki Tamer hoca milli maç arasında gol yollarındaki eksiklikleri çözer ve Mosorro’nun katılmasıyla takımın gücünün artacağına inanıyorum.

Mehmet Demirtaş: Göztepe hepimizin malumu ligin 3 haftalık bölümünde kendisinden bekleneni veremedi. Ancak transferin son günü yapılan nokta takviyeler bence çok değerli. Milli ara sonrası istenen ve arzulanan Göztepe’nin geri döneceğinden hiç şüphem yok. Bu bağlamda Göztepe’nin muhteşem taraftarınında üzerine düşeni fazlasıyla yapıp, gerek Başkan Sepil’i gerek teknik heyet ve oyuncuları daha fazla bağrına basıp, takımlarını sahiplenmeleri gerekiyor. Göztepe için lig şimdi başlıyor.