GÖZTEPE’DEN BEŞİKTAŞ AÇIKLAMASI

gozgoztv-haber-gorseli2-370×230

Göztepe-Beşiktaş maçı tekrar edilecek mi? Maçta kural hatası var mı? Göztepe, İlhan Palut’tan memnun mu? Stadın kapasitesi artacak mı?

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya’nın açıklamaları şu şekilde:

Futbolu saha dışına çıkarıyorlar?
“Çok fazla konuşmadık ve konuşmayı da doğru bulmuyoruz. Biz icraatlarla konuşmayı seviyoruz. Çok fazla konuşmak istemiyordum ancak seni de kırmamak için bu programa katıldım. Her şeyden önce Göztepe taraftarı rahat olsun. Yarın karar açıklanacak. İnşallah yarun malumun ilanı olacak. Futbolun kural koyucuları dahil olmak üzere herkesin futbolun sahada kalmasına yönelik bir karar vereceğini düşünüyorum. Karar henüz çıkmadı bu yüzden doğmamış çocuğa don biçmek olmaz ancak aleyhimizde çıkan olası bir kararda biz gerekeni yaparız. Futbolu saha dışına çıkarıyorlar.

Kural böyle olsa her hafta 5 maç tekrarlanır!

Golden önce oyun kesiliyor. Aksi bir durum olsa Süper Lig’de her hafta oynana maçların yarısı tekrar edilir ve bu işin içinden çıkamayız. Ayrıca sadece Göztepe – Beşiktaş maçı değil Gaziantep-Gençlerbirliği maçı da tekrar edilebilir. Durum böyle olunca insanın aklına başka şeyler geliyor.

Konuşan her zaman haklı değildir!

Her zaman çok konuşan haklı değildir. Taraftarımız bizi yanlış anlamasın. Gücümüz yetmiyor diye konuşmuyor değiliz. Çok konuşan haklı değildir ancak bu durum az konuşanın da haklı olduğu anlamına gelmez. Göztepe’yi kimse göz ardı edemez. 95 yıl sonra stad yaptık. Konuşulması gereken ne kadar güzel bir stad yaptığımız. Hevesimizi kursağımızda bıraktılar. Ben her maça gittiğimde 2 defa stadın etrafını turluyorum. Biz her zaman oynamaktan yanayız. Göztepe taraftarına her yerden saygı duyuluyor. Stad açılışımızan bile yurtdışında birçok insan geldi.

Umut Nayir stadyuma bayıldı!
Yağmur herkesin üstüne yağar, güneş herkesi ısıtır. Bizim şemsiyemiz var diye ıslanmıyor değiliz bizim de ayaklarımız çamur oluyor. Herkes marka değeri diye konuşuyor ancak marka değerine zarar verecek açıklamalar yapıyorlar. Biz İzmir kulüpleri arasında bu dostluğu başlattık. Bu barışı başlatırken samimi olmak lazım. Sezon başında herkes sevgi pıtırcığı oluyor. Ondan sonra kimse kimseyi tanımıyor. Ben çok sıkıldım. Bir gün patlayıp konuşacağım ama bir faydası olmayacak. Olsa zaten her gün konuşurum. Yeni stadı ve atmosferi konuşmamız lazım. Bu durum sadece bizim için değil rakip takımlar için de güzel. Umut Nayir bizim eski oyuncumuz. Umut maçtan önce gelip “Ağabey stad şahane olmuş.” dedi. Burada samimiyet duygusu önemli.

İlhan Palut’la birlikte istikrarı yakalamak istiyoruz!

Yarın akşamı bekleyip bundan sonra önümüze bakacağız. Bizim asıl motivasyonumuz Rizespor maçıydı ancak ertelendi. Şimdi motivasyonumuz Konyaspor maçı. İlhan Hocanın gelişi riskli değil çok riskliydi. Hatta intihara teşebbüs diyenler bile oldu. Bizim söylediğimiz tek bir şey var: istikrar, istikrar ve istikrar. Bunu hoca seçimlerimizde yakalayamadık ancak umarım İlhan Palut’la yakalarız.

Stadyumun kapasitesi artabilir!

Stadın seyirci kapasitesini arttırabiliriz. Başkanımız Mehmet Sepil bu konuyla alakalı büyük bir çalışma içerisinde. Biliyorsunuz ayakta seyirci alma kanunu çıkıyor. Kale arkasındaki koltukları kaldırıp yerine ayakta seyirci alabiliri. Stadın kapasitesini arttırmak istiyoruz.

Haber Kaynak: ajanspor