GÖZTEPELİLER ‘ADNAN SÜVARİ’Yİ İSTİYOR

goztepeliler-adnan-suvari-yi-istiyor

Göztepeli taraftarlar, Spor Toto Süper Lig’de 2019-2020 sezonuna, sarı-kırmızılara en başarılı dönemini yaşatan efsane Teknik Direktör Adnan Süvari’nin adının verilmesi için sosyal medyada kampanya başlattı

Göztepe taraftarları, Spor Toto Süper Lig’de 2019-2020 sezonuna Adnan Süvari adının verilmesi için sosyal medyada kampanya başlattı. Göztepe’de aralıksız 12 yıl görev yapan ve sarı kırmızılılara ilk Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı getiren, iki Türkiye Kupası kazandıran, Fuar Şehirleri Kupası’nda yarı final, Kupa Galipleri Kupası’nda ise çeyrek final oynatan, ligde ise üç büyüklerin korkulu rüyası bir takım yaratmayı başaran kulübün efsane teknik direktörü Adnan Süvari’nin adının yeni sezona verilmesini isteyen sarı-kırmızılı taraftarlar, sosyal medyada özellikle de Twitter’da açtıkları hashtaglarla Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve yetkilileri mesaj yağmuruna tuttu. Yeni sezonun logosunu bile tasarlayan Göztepeli taraftarlar, yetkililerden olumlu bir cevap bekliyor.

Adnan Süvari kimdir?

Adnan Süvari 1926 yılında Aydın’da dünyaya geldi. İlkokulu İtalyan Mektebi’nde, ortaokulu Saint Josef Lisesi’nde, liseyi Avusturya Lisesi’nde okudu. Ardından Ticaret Fakültesi’ni bitirdi. Dönemin iyi takımlarından Pamuk Mensucat’ta hem futbol oynadı, hem de antrenörlük yaptı. Tekstil mühendisliği eğitimi almak için İngiltere’ye gitti. Dönüşünde önce Karşıyaka’yı çalıştırdı, ardından efsanevi Göztepe takımının teknik direktörlüğünü yaptı. 6 Haziran 1991’de vefat eden Süvari, evli ve iki kız çocuğu babasıydı.