GÖZTEPELİLER İSYANDA

spil

Göztepe’ye tahsisi iptal edilen Torbalı altyapı tesis arazisi ile ilgili 3 aydır olumlu somut bir adım atılamaması taraftarları isyan ettirdi. Başkan Soyer’in “Göztepeliler’in içi rahat olsun”, Torbalı Belediye Başkanı Uygur’un ise ‘Göztepe en fazla 2 ay kaybeder” sözlerini hatırlatan sarı-kırmızılılar sosyal medyada tepkileriyle İzmir gündemine yerleşti. Göztepe yönetiminin de, Torbalı Belediye Meclisi’nin kararına karşı yürütmeyi durdurma istemiyle dava açtığı ortaya çıktı

Göztepeli taraftarlar, Urla Belediye Meclisi tarafından 13 Haziran 2019’da kulübe tahsisi iptal edilen Pancar’daki 104 dönümlük altyapı tesis arazisi ile ilgili aradan geçen yaklaşık 3 aylık süreye rağmen olumlu bir adım atılmamasına tepkili. Sosyal medyada örgütlenen sarı-kırmızılı taraftarlar, arazi tahsisi ile ilgili Torbalı Belediye Meclisi’nde alınan iptal kararının ardından devreye giren ve “Tahsis devam edecek. Büyükşehir olarak sorunu hızla çözeceğiz. Sadece konuyu hukuki temellerine oturtmaya çalışıyoruz. Göztepeliler’in içi rahat olsun” açıklamasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çağrıda bulundu.

EYLÜL AYINA YETİŞMEDİ

Sosyal medyada kısa sürede İzmir gündeminde ilk sıralara yükselen Göztepeliler’in ‘SözünüTutTunçSoyer’ etiketiyle başlatığı kampanyaya destek veren sayısız twit atıldı. Göztepeli taraftarlar, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un ‘İmarı olmayan araziye ruhsat veremeyiz. Yeni düzenleme yapılır, Göztepe en fazla 2 ay kaybeder’ sözlerini de hatırlatarak tepki gösteriyor. Konu ile ilgili olarak bir süredir İzmir Büyükşehir İmar Daire Başkanlığı, Göztepe ile beraber yeni imar planı konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Göztepe daha önce hazırlanan projenin hayata geçirilmesi konusunda ısrarlı tutumunu devam ettiriyor. Büyükşehir ile birlikte hazırlanan yeni plan ise Torbalı Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısına yetiştirilemedi.

GÖZTEPE DAVA AÇTI

Torbalı Tesisleri ile ilgili hukuki haklarını güvence altına almak isteyen Göztepe yönetiminin ise Başkan Tunç Soyer’in ricasına rağmen Torbalı Belediye Meclisi’nin aldığı karara karşı dava açtığı öğrenildi. Meclis kararının ardından yürütmenin durdurulması için 60 günlük yasal süresi olan kulübün gerekli itirazı yaptığı bildirildi.

Abdullah ÇELEBİ/SONKALEİZMİR