Göztepe’nin Hakkını Gasp Ettirmeyiz

goztepe-taraftari

Süper Lig’de aleyhlerinde gelişen hatalı hakem kararları ve adaletsiz maç fikstürü nedeniyle Futbol Federasyonu ile ipleri koparan Göztepe’ye CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’tan destek geldi. Polat, “Kasti bir eylem olduğunu düşünmek istemiyorum ama en baştan uyarıyorum. Göztepe’nin hakkını gasp ettirmeyiz. Göztepe İzmir’in gözbebeğidir” dedi.
Göztepe yönetimi ile Futbol Federasyonu (TFF) arasında soğuk rüzgarlar eserken, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’tan sarı-kırmızılılara destek geldi. SONKALE’ye konuşan Polat, “İzmir’in Süper Lig’deki tek takımı çok kritik bir süreç içerisinde. Göztepe’nin hakkını gasp ettirmeyiz. Böyle bir şey olursa başta Göztepe taraftarı olmak üzere biz de gerekeni yaparız. Futbol Federasyonu’nun kasıtlı bir eylem içerisinde olduğuna inanmak istemiyorum. Ancak en baştan uyarıyorum, böyle bir şey söz konusu olduğunda gerekeni yaparız. İhtiyaç duydukları her an Göztepe’nin yanında olacağımızı herkes bilsin. Göztepe İzmir’in gözbebeğidir” diye konuştu. Polat, önceki gün de Karşıyaka Stadı inşaatına 2015’te yakılışından bu yana bir türlü başlanamadığını belirterek, Meclis’e Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması istemiyle önerge vermiş ve ‘Karşıyaka cezalandırılıyor mu’ sorusunu sormuştu.

TFF YOK HÜKMÜNDEDİR

Göztepe yönetimi, 3-3 sona eren Sivasspor maçında konuk takımın attığı 2. golün ofsayt olmasına rağmen Video Hakem Uygulaması (VAR) kararı ile geçerli sayıldığını belirterek ‘Çizgiyi kim çekiyor?’ sorusunu sormuştu. TFF’ye ilk tepkisini bu şekilde yapan sarı-kırmızılılar Futbol Federasyonu’nnu maç fikstürünü açıklamasıyla ikinci şoku yaşadı. Federasyon, ligde kalma yarışını yakından ilgilendiren Bursaspor-Göztepe maçının pazar günü 16.00’da, Erzurumspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ise pazartesi günü saat 20.00’de oynanacağını duyurdu. Erzurum’a fikstür avantajı sağlandığını belirten Göztepe yönetimi ise son 10 yılda son iki hafta maçlarının aynı saatte oynandığını kanıtlayan belgeleri yayınlayarak şu açıklamayı yapmıştı: “Bu maçların Pazartesi günü oynanması yönündeki kararı Türkiye Futbol Federasyonu hangi gerekçelerle vermiştir. Bu konuda yapılan müracaatlar hakkında kamuoyunu aydınlatmak zorundasınız. Bu onurlu mücadelenin gölgelenmemesi ve yıllarca sürecek polemiklere mahal verilmemesi adına yaptığımız bu başvurunun reddini tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Unutmayın ki sizin göreviniz, adalet dağıtmaktır. Hiçbir hakkaniyet esasına dayanmadan bu şekilde bir program yapan ve müracaatımıza rağmen bunu reddeden bir Federasyonun takımlara adalet dağıtmasını mümkün görmüyoruz. Bu gerekçeyle mevcut Türkiye Futbol Federasyonu Göztepe’mizin gözünde yok hükmündedir.”

Kaynak: Abdullah ÇELEBİ/SONKALE