İSTİKRAR DEĞİL HATA

Screenshot_6

Ligin ilk maçlarının genelde günahı olmaz. Yeni transferler takıma uyum sağlayamamıştır. Kondisyonlar tam olarak sağlanamamıştır. Ancak Göztepe için durum çok farklı. Göztepe çok fazla transfer yapmadığı için geçtiğimiz yıl oynayan kadroda çok büyük bir değişiklik yok.

Göztepe’nin ilk maçına baktığımız zaman ne yazık ki geçtiğimiz sezon saç baş yolduran Göztepe aynen yoluna devam ediyor. Yeni stoper Sanneh güven verir bir görüntü çizdi. Fakat Titi için aynısını söyleyemeyeceğim. Kornerden yenilen golde Titi topu izliyor. Bu sırada arkasından yaklaşan oyuncuyu görmüyor. Oyuncu geldiği zaman da Titi eziliyor ve gol sırasında yerde kalıyor. Görevi yaklaşan tehlikeyi görmek ve ayakta kalabilmek olan bir stoper için oldukça hatalı bir pozisyon.

Leo’yu camia olarak çok seviyoruz, biliyorum. Ancak Göztepe için yeterli bir sol bek değil. Berkan Emir zaten Leo’dan daha iyi durumdaydı. O bölgeye kaliteli bir transfer yapılmayacaksa bizi iyi analiz eden hocalar o bölgeden yüklenecek planlarla gelecektir üzerimize.

Geçen sene Jerome’u santrafor olarak aldık. Bizden önce iyi bir golcüydü Jerome. Bu sene Eren Derdiyok santrafor olarak katıldı. Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz. Bence Eren Göztepe için yeterli bir forvet. Fakat Göztepe’nin en büyük problemlerinden bir tanesi santraforlara etkili toplar atılamaması. Ne yazık ki bizim asist oranımız çok düşük. Özellikle sol açıkta Halil ve Yasin ile bu sezonu tamamlamamız mümkün değil!

Topu kanatlardan getiremediğimiz gibi orta alandan da etkili hücumumuz yok. 10 numara eksiğimiz göze batıyor. Deniz Kadah ile o bölgeyi doldurmaya çabalasak bile Kadah 10 numara pozisyonunda bir futbolcu değil.

Mehmet Sepil ve Göztepe yöneticileri çok fazla para harcamak istemiyor olabilirler. Ancak bu ligde oynuyorsanız ve ligde kalmak gibi bir hedefiniz varsa ne yazık ki bazı şeyleri göze almanız gerekebilir. Bugün Yeni Malatyaspor ve Rizespor gibi takımların kurdukları kadrolara bakın. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Mehmet Ortaç