M.SEPİL: “KARARLAR TAM BİR KOMEDİ”

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, 4-1 mağlup oldukları Kasımpaşa maçının hakemlerine tepki gösterirken, “Beto’ya faul yapılan bir pozisyonda penaltı kararı çıktı. Tam bir komedi. Maalesef Türkiye’de bir hakem standardı yakalanamadı. Bu bizi mağduriyete uğratıyor” dedi. Takımın performansını da eleştiren Sepil, “Oyuncularımız ve teknik kadromuz acilen kendilerini toparlamalı. Bu gidiş iyi değil” yorumunu yaptı.

Süper Lig’de Kasımpaşa’ya evinde 4-1 mağlup olan Göztepe’de karşılaşmanın orta hakemi Ümit Öztürk ile VAR hakemi Bahattin Şimşek’e büyük tepki var. Maçta Quaresma’ya kırmızı kart çıkması gerektiğini ve Kasımpaşa’nın ikinci golünde penaltı olmadığını savunan sarı-kırmızılı taraftarlar sosyal medyada hakemlere ateş püskürürken, bir tepki de Başkan Mehmet Sepil’den geldi. Kasımpaşa maçında çok kötü bir hakem yönetimi olduğunu belirten Sepil, “Daha ilk dakikalardan itibaren maça hakim olamadı. Poko’nun ayağına müdahale edilen pozisyonda kart bile çıkmadı. Daha sonra Quaresma’nın Gassama’nın ayağına yaptığı hareket ile Konyaspor maçında Poko’nun yaptığı hareket arasında hiçbir fark yok. Hatta belki daha fazlası ama sarı kartla geçiştirildi. Penaltı pozisyonu tam bir komedi. Bugün konuştuğum bütün eski hakemler, spor yorumcuları bunun kesinlikle penaltı olmadığını, hatta Beto’ya havadan çift ayak dalarak faul yapıldığını söyledi. Maalesef Türkiye’de hakemler konusunda bir standart yakalayamıyoruz. Standart olmaması skorlara yansıyor ve bu durum kulübümüzü mağduriyete uğratıyor” dedi.

OYUNCULAR VE TEKNİK KADRO TOPARLANMALI

Hakem yönetiminin yanı sıra oyuncuların kötü performansına da üzüldüğünü dile getiren Başkan Sepil şöyle devam etti: “Sahada hakemden de kötü olan, bizim için daha üzücü olan şey ise; hocalarımız ve oyuncularımız ile çok kötü bir performans göstermemiz oldu. Göztepe’nin bildiğimiz arzulu, kazanmak için sahaya çıkan, asla pes etmeyen özelliklerinin hiçbiri dün sahada yoktu. Çok kötü bir futbol sergiledik. Mevcut kadromuzun daha iyi işler yapabileceğini, potansiyellerini biliyoruz ve beklentimiz bu yönde. Göztepe bu maçta sahada olan oyuncuların tamamını ve teknik kadroyu Türkiye’deki durum belli iken mevcut en iyi koşullarda çalıştırmak için çok büyük fedakarlıklarda bulunmakta ama maalesef bunun karşılığını alamamakta. Uzun zamandır maalesef bu süreç devam ediyor. Son haftalarda biraz toparlanmış gibi gözüküyorduk ama Göztepe’nin kendi sahasında oynadığı son 11 maçına baktığımızda üst sıralara oynayan hemen hemen hiçbir takımla oynamamamıza rağmen bu 11 maçta 4 galibiyet alabildik. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Onun için en hızlı bir şekilde oyuncuların ve teknik kadronun kendisini toparlaması gerekmektedir, yoksa bu gidişimiz iyi bir gidiş değil.”

Kaynak: SonKaleİzmir