Milliyet Ege: “İsyan Marşı’nı Özlemiştik”

Lider Medipol Başakşehir karşısında galibiyet hasretine son veren Göztepe, hem düşme potasındaki tehlikeli yürüyüşünden kurtuldu hem de ligde kalma mücadelesinde taraftarının yüreğine su serpti. Sarı kırmızılıların altın değerindeki 3 puanını değerlendiren usta kalemlerimiz, “Göz Göz’ün inanmışlığı, ligdeki yürüyüşünde ışık olacak” dedi
11

Bülent Buda: Fransız bir futbol adamı, çok sevdiğim bir tanımlama yapmış; ‘Aynı formayı taşıyarak değil, aynı formayı terleterek takım olunur’. Titi, rakip atağı kesip Serdar’a topu geçirip yerine dönmeyip koşusunu sürdürüp estetik bir dokunuşla Jerome’ye ilk golün asistini yaparken beyninden, yüreğinden taşan takım olma duygusuydu. Günün kahramanlarından Deniz Kadah, 85. dakikada rakipten topu kapıp, karşı kaleye hızla yönelip golünü attığında arkasında onu izlemeye çalışan 3 Başakşehirli futbolcu adeta can çekişiyordu. Ama Deniz, dakika 85 olmasına karşın tazı gibiydi. Onun o dakikada kaslarında bulduğu gücün kaynağı takım olma duygusuydu. Başakşehir’i adeta ezberlemiş, bir bütünlük içinde kararlı, istekli, savaşçı kimlikleriyle alanı adeta dar ettiler. Var olan potansiyelleri ile gerçek kimliklerini açığa çıkardılar, sergilediler ve kazandılar. Yalı’ya bahar geldi. Koşalım arkadaşlar. O muhteşem futbol akşamında orada olan herkesi, hepsini, oyun alanını, kenar yönetimini, kulübede görev bekleyenleri, doktoru, masörü, malzemecileri, tribündeki yöneticileri ve de elbette futbol tarihine adını altın harflerle kazıyan Göztepe taraftarını kutlamak, borcumuzdur, ödevdir.
Fatih Tanfer: Göztepe, lider Başakşehir’i evinde yenerek 3 puanı alarak rahat bir nefes aldı. Bir başka ifadeyle de kabustan uyandı.
l Teknik Direktör Tamer Tuna, öncelikle takımını psikolojik ve taktiksel olarak maça iyi hazırlamıştı. Doğru oyun planı vardı. Takımda başta kaleci Beto olmak üzere her futbolcu görevini başarıyla yaptı. Savunma ile hücum arasındaki takım boyu kısaydı. Derin savunmayı doğru yaptılar. Defans oyuncularının konsantrasyonu üst düzeydeydi. İşte ilk goldeki Titi’nin rolü. Hepsi birlikte maç boyunca enerjisini, hırsını doğru kullandı.
l Orta alan oyuncuları agresifti, hem de hücumda etkindiler. Çok iyi alan daralttılar. Rakibine pozisyon vermediler. Rakibinin üstüne korkusuzca gittiler. Özgüvenleri en üst düzeydeydi. Takım halinde cesur ve doğru bir oyun anlayışıyla mücadele ettiler.
l Göztepe’de gelecek adına umutlu olmaya neden olacak birçok sebep vardı. Bu maçtaki enerjisi, hırsı ve dengeli oyunuyla kazandığı 3 puan ve kalan 4 maçın 3’ünün evinde olduğu düşünülürse, moral otivasyonu da en üst seviyeye çıktı. Göztepe Süper Lig’de kalmalıdır. Takımın gücü vardır. Elbette, muhteşem seyircisiyle bütünleşip gönül birliğini en üste çıkarıp, kümede kalma mücadelesine odaklanmalıdır.
Mehmet Demirtaş: Göztepe Lider Başakşehir karşısında aldığı galibiyetle hem kümede kalmak adına büyük moral motivasyon sağladı hem de ligin zirvesini ve dibini dağıttı. Zor bir sezon geçiren Göztepe’de Başkan Mehmet Sepil devreye girdi, ipleri eline aldı. Tüm enerjisini ve mesaisini oyunculara harcadı ve yıllar önce olduğu gibi kurtuluş meşalesinin kıvılcımını çaktı. Sahada Göztepelilik ruhunu hep birlikte gördük. Özellikle Kaptan Beto’nun harika kurtarışları sonrası Berkan’ın Beto’yu öpücüklere boğması, Beto’nun maç sonunda yayıncı kuruluşa gülen gözlerle yaptığı açıklamalar ve de en önemlisi tüm camianın kenetlenerek haftalar sonra İsyan Marşı’nı haykırması umut verdi.