YILMADAN, USANMADAN

2e7e50fa-39e2-42de-b12b-6f1c35108fd7

Ne de özlemişiz sevinç gözyaşları dökmeyi. Tuttuğunuz takımı seversiniz, zaman zaman da kızarsınız. Kötü gidişlerde isyan da etseniz, yeri gelir o takım sizi öyle bir mutlu eder ki aşkınız yeniden canlanır. Bu sezon düştü düşecek naraları atanlara cevaben işte gerçek Göztepe’yi son iki haftadır izliyoruz. Geçtiğimiz hafta lider Başakşehir’i deplasmanda 2-0, ardından evinde Antalyaspor’u 4-1’lik skorla geçtiler ve hepimize derin bir ‘Oh’ çektirdiler.
Elbette bu kadar sevincimiz, mutluluğumuz sadece iki maç kazanıldı diye değil… Göztepelilik ruhunun geri dönmesi, birlik olunması ve tek yumruk olarak kurtuluş mücadelesinin sahada savaşarak verilmesinden dolayı. Futbolcu kardeşlerimiz “Biz buralara kolay gelmedik, kolay vazgeçmek de yok. Bu yolda bizimle sonuna kadar yürüyenlere selam olsun” dediler adeta aldıkları bol gollü galibiyetle. BAŞ TACISINIZ…

Tribünde çok olanlar her zaman kazanır.
Göztepeli olmak değil de Göztepe’yi tutmak çok güzel.
Pazar günü Bornova Stadı bayram yeri gibiydi. Yer gök sarı kırmızı tribünler tıklım tıklım, öyle ki 5 milyonluk şehrin Süper Lig’deki tek temsilcisi olan Göztepe’nin kurtuluş mücadelesinde onlara destek vermek için protokol tribünü bile hınca hınç doluydu…

Kaptansız geminin yürümediğinin farkına varan Başkan Mehmet Sepil, iki hafta önce yurda dönerek adeta takımla yatıp takımla kalktı. Halil ve Alparslan’ın affedilmesi ise en kritik anda en güzel, en anlamlı bir jestti. Oyuncuların mental ve fiziksel güçlenmesinde büyük rol sahibi oldu. Tribünde yerini almış, heyecanı gözlerinden okunuyordu.


İzmir’de fırtına ve şiddetli yağış bekleniyordu ancak maçın başlama düdüğüyle birlikte fırtına kesildi yerini Göztepe fırtınası devraldı. Tamer Hoca hiç bir mazeretin arkasına sığınmayıp öğrencilerinin her birine ayrı ayrı güvenerek “Biz bu sene düşmeyeceğiz” mesajını kazanamadıkları maçlarda olduğu gibi kazandıkları maçlarda da haykırdı. Antalyaspor karşısında da takımda yardımlaşma üst düzeydeydi.
Özellikle başta Kaptan Beto, Castro, Serdar, Deniz ve Jerome harikaydılar. Serdar’ın attığı 2 gol de muhteşemdi. Özellikle frikikten attığı gole şapka çıkartılır. Deniz Kadah iki haftadır attığı goller ve performansıyla “Ben buradayım” dedi.
Uzun lafın kısası Spor Toto Süper Lig’in üst sıralarının olduğu kadarıyla alt tarafı da karışık. Ligin bitimine 3 hafta kaldı. Göztepe’nin fikstür avantajı elinde. Oynayacağı 3 maçın ikisi evinde. İlk maç bu hafta Sivasspor ile ardından Bursa deplasmanı ve final Ankaragücü ile evinde ligi tamamlayacak.

Bursa, Erzurum ve Göztepe üçlüsünden herhangi ikisinin kurtulup onların yerine puan cetvelinde 37 puanı bulunan Sivas ve özellikle Ankaragücü’nün de ateş hattına girmesi olasılığı da mevcut. Çünkü o iki takımında fikstrü zorlu.
Zorluklar hayatın
süsüdür.
Tüm zorluklara karşı var gücünle saldır Göztepe.